Knižní nadílka za srpen a září

Po menší odmlce jsme tu opět s přehledem nových knih pro programátory a vývojáře, v češtině i angličtině. Pojďme se podívat, co nového nám nabízí česká i světová nakladatelství. Tématický záběr je opět široký: LINQ, Python, AJAX, ASP.NET, cloudy, REST, Flex, ActionScript, …

Seriál: Právě vyšlo (10 dílů)

  1. Právě vyšlo: knihy, které by vás mohly zajímat 17.10.2008
  2. Právě vyšlo: zajímavé knihy z listopadu 28.11.2008
  3. Právě vyšlo: nadílka zajímavých knih z prosince 9.1.2009
  4. Právě vyšlo: lednové knihy do vaší knihovny 4.2.2009
  5. Právě vyšlo: knihy za minulý měsíc 27.3.2009
  6. Právě vyšlo: zajímavé knihy z března 16.4.2009
  7. Právě vyšlo: dubnové knihy do vaší sbírky 13.5.2009
  8. Právě vyšlo: přehled květnových knih z domova i ze světa 12.6.2009
  9. Právě vyšlo: ponořme se do červnových knih 26.6.2009
  10. Knižní nadílka za srpen a září 3.10.2009

I když e-knihy pomalu nastupují, klasickou tištěnou knihu ve spoustě ohledů stále nahradit nedokáží. Pro vývojáře, kteří si rádi čtou v knihách, tu máme přehled novinek za poslední dva měsíce. U českých nakladatelství vyšly v poslední době tyto tituly:

Čistý kód – kniha nakladatelství Computer Press s podtitulem „Návrhové vzory, refaktorování, testování a další techniky agilního programování“ se v jednotlivých kapitolách zaměřuje na časté problémy, se kterými se lze setkat při psaní kódu v libovolném jazyce. Prozradí vám, čemu se vyhnout, které vlastnosti by měl kód mít, a také nabídne celou řadu profesionálních doporučení, jak průběžně zlepšovat opakovaně používaný kód. Obecné rady, které lze aplikovat na libovolný jazyk, doplňují ukázky v Javě.

Microsoft LINQ – další novinka od Computer Pressu popisuje nový dotazovací jazyk, který Microsoft představil v platformě .NET 3.5. Praktické příklady autoři knihy demonstrují v jazycích C# a Visual Basic.

Python – Pro hackery a reverzní inženýrství je kniha z portfolia nakladatelství Zoner Press. Z anotace: Tato kniha je koncipována tak, abyste zvládli i trochu teoretických vědomostí, na jejichž základě byla vybudovaná většina hackerských nástrojů a technik, jako jsou debuggery, zadní vrátka, fuzzery, emulátory a injektáže kódu.Dozvíte se také leccos o tom, jak využívat předem vybudované nástroje Pythonu v situacích, kdy není nutné vyrábět vlastní řešení. Naučíte se používat nejenom nástroje založené na Pythonu, ale také jak budovat vlastní nástroje v Pythonu.

V anglickojazyčné literatuře je nabídka, jako už tradičně, bohatší, proto se na ni podíváme pouze heslovitě… Začněme tituly z nakladatelství Wrox:

O’Reilly Media přichází s následujícími tituly:

V nabídce nakladatelství Apress nás zaujaly tyto novinky:

V těchto dnech vychází v nakladatelství Grada kniha Jiřího Koska s názvem PHP a XML. Laskavostí autora vám na Zdrojáku nabídneme souběžně šestidílný seriál na toto téma – první díl vyjde již v pondělí 5.10.

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3093