Právě vyšlo: knihy za minulý měsíc

Další měsíční nadílka knih asi nejvíc potěší vývojáře v JavaScriptu, Javě a Pythonu. A určitě také vývojáře pro Google App Engine nebo Flex. Přinášíme opět přehled knih v češtině i angličtině.

Seriál: Právě vyšlo (10 dílů)

  1. Právě vyšlo: knihy, které by vás mohly zajímat 17.10.2008
  2. Právě vyšlo: zajímavé knihy z listopadu 28.11.2008
  3. Právě vyšlo: nadílka zajímavých knih z prosince 9.1.2009
  4. Právě vyšlo: lednové knihy do vaší knihovny 4.2.2009
  5. Právě vyšlo: knihy za minulý měsíc 27.3.2009
  6. Právě vyšlo: zajímavé knihy z března 16.4.2009
  7. Právě vyšlo: dubnové knihy do vaší sbírky 13.5.2009
  8. Právě vyšlo: přehled květnových knih z domova i ze světa 12.6.2009
  9. Právě vyšlo: ponořme se do červnových knih 26.6.2009
  10. Knižní nadílka za srpen a září 3.10.2009

A jsme tu opět s přehledem knih vydaných za minulý měsíc. Tentokrát pravda z organizačních důvodů poněkud později, ale nemůžeme si je nakonec nechat utéct. Takže hurá na to!

Knihy v češtině

Zoner Press jistě zaujme všechny zájemce o problematiku bezpečnosti svou knihou Hacking – umění exploitace, kterou napsal Jon Erickson.

PHP

Grada vydala překlad knihy Petera Lavina PHP – objektově orientované. Je určena vývojářům, kteří již základy PHP zvládli a chtějí se plně ponořit do objektového programování. Zájemcům mohu doporučit krátké recenze na anglické vydání.

Pro začínající Oraclisty tu je tenká kniha Oracle – průvodce správou, využitím a programováním od Davida Procházky. Zájemce o sítě a Unixy pak zaujmou knihy James Trulove: Sítě LAN a Deborah S. Ray, Eric J. Ray: Unix.

ComputerPress vydal překlady Mistrovství v Oracle Database 11g a Linux – Kuchařka administrátora sítě. Pro uživatele známého měřicího systému je určen překlad knihy Briana Cliftona: Google Analytics – Podrobný průvodce webovými statistikami.

Vývojáře v C# pak potěší Databáze v C# 2008 – Průvodce programátora soustřeďující se převážně na práci s databázemi. Kniha 333 tipů a triků pro CSS Martina Domese obsahuje řadu ukázek a jejich řešení z oblast webdesignu.

Knihy v angličtině

Knih v angličtině za minulý měsíc vyšla celá řada, tak se na ně podívejme.

HTML a JavaScript

Kniha Learning jQuery 1.3 s předmluvou od Johna Resiga vás seznámí s aktuální řadou pravděpodobně nejpopulárnějšího javascriptového frameworku. Další kniha jQuery UI 1.6: The User Interface Library for jQuery od Dana Wellmana se pak soustředí na její nadstavbu zaměřující se na tvorbu grafického rozhraní webových aplikací. Partrick Carey je autorem již čtvrtého vydání tisícistránkové knihy New Perspectives on HTML, XHTML, and Dynamic HTML: Comprehensive, která detailně pokrývá základní problematiku práce se statickým a dynamickým (X)HTML.

Python

Pro vývojáře v Pythonu tu máme dvě knihy a sice Python Scripting for Computational Science a Beginning Python Visualization: Crafting Visual Transformation Scripts.

Java

Java

Vývojáři v Javě se dočkali velké nadílky počínaje knihou Paula Deitela a Harveyho Deitela Java for Programmers . Další knihou je 4. vydání Starting Out with Java: From Control Structures through Objects, Martin Kalin napsal knihu Java Web Services: Up and Running a pro příznivce programování na straně klienta tu je An Introduction to Programming with Java Applets.

Uživatele Springu pak potěší Spring Persistence — A Running Start a Spring 2.5 Aspect Oriented Programming. Poslední knihou této sekce pak je Seam Framework: Experience the Evolution of Java EE.

Adobe

Na své si přijdou i vývojáři ve Flashi a Flexu s knihami Flash CS4 Professional Bible, The Essential Guide to Flash CS4 with ActionScript a Flex 3 in Action.

.NET a další

Pro webové vývojáře v .NETu je určená kniha Professional ASP.NET 3.5 AJAX, a pro ty, kdo používají známý na .NETu postavený CMS tu jsou Professional DotNetNuke Module Programming a Professional DotNetNuke 5: Open Source Web Application Framework for ASP.NET.

Uživatelům editoru z dílny Microsoftu je určena kniha How to Do Everything Microsoft Expression Web 2, další vývojáře snad potěší knihy Programming with Microsoft Visual Basic 2008, Programming Entity Framework a Microsoft PowerShell, VBScript & JScript Bible.

Co se nikam nevešlo

A na závěr směs knih, které jsme nikam nezařadili:

Co se líbilo vám?

To je za minulý měsíc všechno. A nám nezbývá než se zeptat, co se líbilo vám? Četli jste v poslední době knihu, kterou byste doporučili ostatním?

Zaujala vás některá z vybraných knih?

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 5

Přehled komentářů

Anonym RE: Právě vyšlo: knihy za minulý měsíc
Martin Hassman RE: Právě vyšlo: knihy za minulý měsíc
Ivorius PHP – objektově orientované
petr Re: PHP – objektově orientované
Martin Hassman Re: PHP – objektově orientované
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=2973