Právě vyšlo: přehled květnových knih z domova i ze světa

Jaké knihy vyšly v květnu? Namátkou: Údržba kódu převzatých programů, Destilované UML, Planeta Google, Cracking Drupal nebo Using Google App Engine. Náš redakční výběr vás seznámí se zajímavými knihami u nás i ve světě.

Seriál: Právě vyšlo (10 dílů)

  1. Právě vyšlo: knihy, které by vás mohly zajímat 17.10.2008
  2. Právě vyšlo: zajímavé knihy z listopadu 28.11.2008
  3. Právě vyšlo: nadílka zajímavých knih z prosince 9.1.2009
  4. Právě vyšlo: lednové knihy do vaší knihovny 4.2.2009
  5. Právě vyšlo: knihy za minulý měsíc 27.3.2009
  6. Právě vyšlo: zajímavé knihy z března 16.4.2009
  7. Právě vyšlo: dubnové knihy do vaší sbírky 13.5.2009
  8. Právě vyšlo: přehled květnových knih z domova i ze světa 12.6.2009
  9. Právě vyšlo: ponořme se do červnových knih 26.6.2009
  10. Knižní nadílka za srpen a září 3.10.2009

Máme za sebou další měsíc a je tu i náš další redakční výběr knih a s ním náš nekonečný seriál Právě vyšlo. Podívejme se napřed na knihy, které v květnu vyšly u nás.

Knihy v češtině

Computer Press vydal sadu knih od společnosti Adobe s podtitulem oficiální výukový kurz, konkrétně:

Dalšími jeho vydanými překlady je Údržba kódu převzatých programů a Kompletní průvodce síťového experta.

Příznivce Googlu pak potěší kniha Planeta Google s podtitulem O troufalém plánu jedné firmy organizovat všechno, co známe. Originál napsal Randall Stross a vyšel v roce 2008, kniha je proto relativně nová a obsahuje řadu zajímavých poznatků o společnosti Google, včetně relativně nedávných událostí, ať už se jedná o spuštění služby Knol nebo platformy Open Social a soupeření Googlu s Facebookem.

Grada vydala překlad dvou zajímavých knih Google AdWords a Destilované UML. Druhá z nich se pro svůj název již setkala s první kritikou.

Knihy v angličtině

A nyní rychle přejdeme na knihy v angličtině. Těch je jako obvykle víc než dost.

HTML, CSS a JavaScript

Nakladatelství Wrox vydalo poměrně obsáhlou knihu Beginning JavaScript and CSS Development with jQuery, která vás zasvětí do tajů tohoto populárního javascriptového frameworku. Další knihou je Pro Javascript RIA Techniques: Best Practices, Performance and Presentation, soustředící se na praktické aspekty tvorby RIA pomocí JavaScriptu. Pro začátečníky je pak určena kniha JavaScript in Easy Steps.

Další zajímavou knihu napsal Dan Cederholm, autor řady knih o webdesignu, pod názvem Web Standards Solutions: The Markup and Style Handbook.

Java

Vývojáře v Javě potěší několik knih zaměřených na toto prostředí a jeho frameworky.

Další jazyky

Na své si ale přijdou i příznivci dalších jazyků:

Google

Technologií Googlu se týkají tři knihy:

A další…

Uživatele Drupalu možná zaujme kniha Cracking Drupal: A Drop in the Bucket zabývající se bezpečností tohoto systému. Některé tvůrce RIA potěší Developing with Ext GWT: Enterprise RIA Development a pro vývojáře ve Flashi tu je Sams Teach Yourself Adobe Flash CS4 Professional in 24 Hours.

Další vybrané knihy uvedeme alespoň odkazem:

Zaujala vás některá z vybraných knih?

A to je z našeho redakčního výběru knih za květen všechno. Doufáme, že vás některé uvedené tituly zaujaly a pokud právě čtete zajímavou knihu, kterou byste rádi doporučili ostatním, podělte se o ni v komentářích.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 2

Přehled komentářů

Petr Vaclavek Zahranicni knihy
Ladislav Thon Údržba kódu převzatých programů
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3029