Komentáře k článku

Webdesignérův průvodce po HTML5 – taháme data od návštěvníka

Na většině webových stránek budeme po návštěvníkovi chtít, aby nám poskytl nějaké informace. Ať už je to poštovní adresa při objednávce u e-shopu nebo komentář na webu. Formuláře tu s námi jsou již dlouho a skoro stejně dlouho si webdesigneři přáli, aby toho uměly více. Naštěstí pomohl JavaScript a většinu chybějících věcí jsme si nějak dopsali. Podívejme se, jak HTML5 usnadňuje tvorbu formulářů bez potřeby JavaScriptu.

Zpět na článek

8 komentářů k článku Webdesignérův průvodce po HTML5 – taháme data od návštěvníka:

 1. BS-Harou

  Opera

  Opera rozhodně input/color nepodporuje a nikdy nepodporovala. Stejně tak ani nepodporuje Placeholder (a to ani ve verzi 10.60RC1), jak nahoře píšete. Jinak fajn článek a těším se na další =)

 2. BS-Harou

  pokračování

  Ještě mě napadá, plánujete na toto téma ještě jeden článek? Protože je tu spousta dalších atributů, které jste vůbec nezmínili =)

  1. Jan SládekAutor příspěvku

   Re: pokračování

   Jakých atributů? Povídejte.. pokud jich bude dost, můžeme udělat ještě jeden článek, ale zatím o žádných nevím, tak jej neplánuji. :)

   1. BS-Harou

    Re: pokračování

    Z hlavy mě napadají třeba atributy: pattern, multiple, list (a s ním související element datalist), required, novalidate (atribut elementu form), formaction, formenctype, formmethod, formnovalidate, formtarget

 3. PeterKahoun

  Doplnění k input type=color

  Ad WebKit a implementace input-type-color: GUI ještě ne, validace nějak ano: http://jdem.cz/gn4y9. Color wheel je jen jeden způsob vyjádření barevného prostoru, záleží na UA, jakou formu zvolí. Např. bych se velmi divil, kdyby Safari @ Mac OS X nepoužilo tradiční systémový dialog.

 4. v6ak

  Kontakty

  Nebyla zde možnost hledání v kontaktech. Běžné to je v J2ME (vyjma Samsungu snad všude), v HTML5 to může dopadnout podobně. Ostatně, Firefox již má experimentální doplněk pro kontakty.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3267