Přejít k navigační liště

Zdroják » Webdesign » Knižní nadílka za srpen a září

Knižní nadílka za srpen a září

Články Webdesign

Po menší odmlce jsme tu opět s přehledem nových knih pro programátory a vývojáře, v češtině i angličtině. Pojďme se podívat, co nového nám nabízí česká i světová nakladatelství. Tématický záběr je opět široký: LINQ, Python, AJAX, ASP.NET, cloudy, REST, Flex, ActionScript, …

I když e-knihy pomalu nastupují, klasickou tištěnou knihu ve spoustě ohledů stále nahradit nedokáží. Pro vývojáře, kteří si rádi čtou v knihách, tu máme přehled novinek za poslední dva měsíce. U českých nakladatelství vyšly v poslední době tyto tituly:

Čistý kód – kniha nakladatelství Computer Press s podtitulem „Návrhové vzory, refaktorování, testování a další techniky agilního programování“ se v jednotlivých kapitolách zaměřuje na časté problémy, se kterými se lze setkat při psaní kódu v libovolném jazyce. Prozradí vám, čemu se vyhnout, které vlastnosti by měl kód mít, a také nabídne celou řadu profesionálních doporučení, jak průběžně zlepšovat opakovaně používaný kód. Obecné rady, které lze aplikovat na libovolný jazyk, doplňují ukázky v Javě.

Microsoft LINQ – další novinka od Computer Pressu popisuje nový dotazovací jazyk, který Microsoft představil v platformě .NET 3.5. Praktické příklady autoři knihy demonstrují v jazycích C# a Visual Basic.

Python – Pro hackery a reverzní inženýrství je kniha z portfolia nakladatelství Zoner Press. Z anotace: Tato kniha je koncipována tak, abyste zvládli i trochu teoretických vědomostí, na jejichž základě byla vybudovaná většina hackerských nástrojů a technik, jako jsou debuggery, zadní vrátka, fuzzery, emulátory a injektáže kódu.Dozvíte se také leccos o tom, jak využívat předem vybudované nástroje Pythonu v situacích, kdy není nutné vyrábět vlastní řešení. Naučíte se používat nejenom nástroje založené na Pythonu, ale také jak budovat vlastní nástroje v Pythonu.

V anglickojazyčné literatuře je nabídka, jako už tradičně, bohatší, proto se na ni podíváme pouze heslovitě… Začněme tituly z nakladatelství Wrox:

O’Reilly Media přichází s následujícími tituly:

V nabídce nakladatelství Apress nás zaujaly tyto novinky:

V těchto dnech vychází v nakladatelství Grada kniha Jiřího Koska s názvem PHP a XML. Laskavostí autora vám na Zdrojáku nabídneme souběžně šestidílný seriál na toto téma – první díl vyjde již v pondělí 5.10.

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
2 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
karmi

Jen doplním, že kniha Scotta Chacona „Pro Git“ od Apressu je volně dostupná (a šiřitelná pod Creative Commons) na http://progit.org/book/.

Ladislav Thon

Za tenhle odkaz díky, trochu jsem se do toho začetl a vypadá to hodně dobře!

Přístupnost není jen o splnění norem: nový pohled na inkluzivní design

Přístupnost a inkluze možná nepatří mezi nejžhavější témata digitálního světa – dokud o nich nezačne mluvit Vitaly Friedman. Na WebExpo 2024 předvedl, že inkluzivní design není jen o splněných checkboxech, ale hlavně o lidech. S energií sobě vlastní obrátil zažité přístupy naruby a ukázal, že skutečně přístupný web je nejen možný, ale i nezbytný.

Efektivnější vývoj UI nebo API: Co si odnést z WebExpo 2025?

Různé
Komentáře: 0
Jak snadno implementovat moderní uživatelské rozhraní? Které funkce brzdí rychlost vašeho webu? A kdy raději sami přibrzdit, abychom využitím AI nepřekročili etické principy? Debatu aktuálních dev témat rozdmýchá sedmnáctý ročník technologické konference WebExpo, která proběhne v Praze od 28. do 30. května. Který talk či workshop si rozhodně nenechat ujít? Toto je náš redakční výběr z vývojářských hroznů.

Zapřáhněte AI jako nikdy předtím. Květnová konference WebExpo přivítá hvězdy technologického světa

Od 28. do 30. května 2025 promění pražský Palác Lucerna na tři dny technologická konference WebExpo. Na programu je více než 80 přednášek a workshopů od expertů z celého světa. WebExpo tradičně propojuje vývojáře, designéry, marketéry i byznysové lídry a nabízí praktické dovednosti, strategické myšlení a přináší nejnovější trendy nejen v oblasti AI.