Komentáře k článku

Webdesignérův průvodce po HTML5: Microdata

Sémantický web byl kdysi jen sen, nyní to vypadá, že tenhle sen budeme v příštích letech žít. A jistě bude spojen minimálně s jednou technologií z trojice Mikroformáty, RDFa či Microdata. O Mikroformátech i o RDFa jsme na Zdrojáku už psali. Zbývají Microdata – dítě editora Iana Hicksona, podle jeho slov takové „zjednodušené RDFa“.

Zpět na článek

4 komentářů k článku Webdesignérův průvodce po HTML5: Microdata:

 1. Martin Michálek

  Open Graph

  Honzo, díky za článek.

  Po tom březnovém kroku Googlu jsou Microdata ke dnešku vlastně jednou z neužitečnějších částí HTML5. Začnu je využívat tady a teď. :)

  Pro úplnost bych dodal ještě jednu sémantickou technologii, která mi připadá daleko užitečnějších než mikroformáty a RDFa (a pro některé cílové skupiny i užitečnější než Microdata) – facebookovský Open Graph protokol, který z RDFa vychází a umožňuje poměrně dobře popsat obsah stránky v meta datech. Ty se pak využívají při sdílení stránky na FB, klikání na „Líbí se mi“ atd.

  http://opengraphprotocol.org/

  1. Jan SládekAutor příspěvku

   Re: Open Graph

   Po implementaci „itemref“ se mi Microdata taky dost líbí. Jsou jednodudšší než RDFa a pro mé účely stejně mocné… asi switchnu. :)
   K Open Graph Protokolu – jestli to dobře chápu, tak tam můžeš přidávat metadata pouze do hlavičky stránky, ne? To mi přijde jako výrazné omezení, ačkoli o užitečnosti není, při současném rozmachu Facebooku, sporu. ;)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3283