Komentáře k článku

Na rychlé HTTP/2 je skoro vše připraveno

http2

HTTP/2 je nová verze protokolu, která dokáže urychlit načítání vašich webů. Je už téměř plně podporovaná na straně prohlížečů i serverového software. Pokud máte vlastní server, není problém dvojku hned nasadit a já vám radím, abyste to taky udělali. České sdílené hostingy zatím většinou čekají. Na co? Vše se dozvíte.

Zpět na článek

8 komentářů k článku Na rychlé HTTP/2 je skoro vše připraveno:

    1. Jerry12

      Re:
      Moc pekna prednaska, ktera ukazuje, ze HTTP/2 je tak trochu chytak. Technicky jde o uplne jiny protokol nez HTTP/1, ale pritom neni dost jiny. Pevne doufam v rychle prijeti QUIC a presun do stavu, kdy bude HTTP/1 zajistovat jednoduche a zakladni veci. HTTP/2 bude v podstate prechodova implementace a tahounem se stane QUIC.

      Kdyz uz reseni, tak ne polovicata.

  1. Jan Prachař

    nginx bug
    U nginx bych s HTTP/2 počkal až vyjde stable verze 1.12 kvůli tomuhle bugu, který byl opraven ve verzi 1.11.0. Ve Firefoxu za určitých okolností způsobuje, že odeslání POST formuláře skončí chybou na úrovni HTTP/2 protokolu.

    A mimochodem, pro stable Debian existuje backport OpenSSL 1.0.2

  2. arcao

    HTTP/2 bez potřeby SSL certifikátu
    Existuje také specifikace HTTP/2 bez potřeby SSL certifikátu. Ta se označuje jako h2c (HTTP/2 over TCP). HTTP/2 se SSL certifikátem (HTTP/2 over TLS) se pak označuje jako h2. Problém je v tom, že se všichni výrobci prohlížečů dohodli, že h2c implementovat zatím nebudou (kvůli bezpečnosti).

    Existuje ale hromada implementací, jak serverů, tak i klientů (knihoven), které h2c umí. Jejich seznam můžete nalézt na této stránce: https://github.com/http2/http2-spec/wiki/Implementations

  3. Juraj Komačka

    Jak je to v jessie-backports se security updates? Předpokládám, že nejsou…

    Ryhle jsem prolít bugreport a vypadá to, že to ovlivňuje jenom POSTy, které nejsou proxy-passované na aplikační server, takže pokud je nezpracovávate přímo ve vlastním modulu v nginxu a zároveň v něm nevoláte ngx_http_read_client_request_body(), tak tam problém není, nebo mi něco uniká?
    Používáme nginx 1.10.1 na Debian Wheezy se staticky linkovanou libopenssl 1.0.2 a žádné problémy neevidujeme.

    1. Jan Prachař

      No u toho bugreportu píšou, že se to týká i proxy modulu. Já jsem se s tím setkal na klientské straně, takže nevím, jestli byl na straně serveru request „proxy-passován“. Reprodukovat se to dá tak, že ve Firefoxu otevřete stránku s POST formulářem, nějakou dobu počkáte, než Firefox otevřená spojení ukončí (nebo je ukončíte sami), a pak formulář odešlete.

  4. Jakub Vrána

    Proč jen Firefox?
    Díky za podrobný aktuální přehled.

    Proč Zdroják a Active24 podporuje HTTP/2 jen s Firefoxem?

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=19333