Přejít k navigační liště

Archiv autora: Jan Prachař

Vývojář Testomato a FlowReader, autor CMS Eywa. Vystudoval teoretickou fyziku na MFF UK. Píše na Twitter a Google+, jeho projekty najdete na GitHubu.

Komentáře: 2

Sliby se maj plnit o Vánocích, promise v JavaScriptu nemusí

JavaScript je jazyk, ve kterém se dají bez problémů používat postupy z funkcionálního programování. Jedním takovým a hojně používaným je návrhový vzor promise. V článku projdeme stručně jeho historii, pak se podíváme na jeho vztah k monádám a na závěr ho porovnáme s callbackovým asynchronním API, které v současnosti používá především Node.js.

Komentáře: 6

Automatizované testování JavaScriptu

Testy, které se krkolomně spouští, zobrazují nepřehledně výsledky nebo běží pomalu, budete spouštět málo a nakonec je přestanete psát. V článku pojednáme o tom, jak dosáhnout přesného opaku pomocí programu JsTestDriver. Ten umožní, aby se vaše javascriptové testy spouštěly snadno (třeba při každém uložení souboru v IDE), běžely rychle a navíc v několika prohlížečích najednou.

Komentáře: 4

Ještě rychlejší webové stránky

V článku si probereme možnosti, jak optimalizovat rychlost načítání webové stránky v prohlížeči nezávisle na výkonnosti samotné aplikace na serveru. Tématem dne je optimalizace komunikace mezi serverem a prohlížečem, kešování a efektivita kódu, který prohlížeč zpracovává. Představíme si i některé užitečné nástroje.

Jak funguje proxy?

Posledních pár let mě baví se zabývat bezpečností aplikací. Čistě technicky. A když člověk tyhle věci implementuje, dostane se k zajímavým problémům, které by ho ani nenapadly. A tak se stalo, že jsem se dostal k proxy. Jako slepý k houslím.