Všichni chtějí podporovat OpenID, už i Microsoft a Google

Microsoft nedávno začal podporovat OpenID (resp. jeho Windows Live ID slouží i jako OpenID) a ve středu podobný krok učinil Google (účty Google nyní mohou sloužit jako OpenID, dosud to bylo možné jen, pokud jste si zároveň založili blog na Blogger.com). Podpora Googlu je zatím omezená, ale do budoucna plánuje nasadit plnou podporu včetně spolupráce OpenID a OAuth. Yahoo OpenID již nějakou dobu podporuje.

Zdá se, že OpenID má vyhráno a stane se brzy mainstreamovou autentizační metodou. Josh Catone si to ovšem nemyslí a v článku The Single Sign-On War Will Ruin OpenID upozorňuje, pokud budeme chtít nadále používat služby u Microsoftu, Google i Yahoo, nezbývá nám, než si stejně založit 3 účty, u každého z provozovate­lů jeden.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 1

Přehled komentářů

Callo Bojim se
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=180