Zkrášlovač a formátovač kódu CSS

Dostali jste kus kódu CSS, se kterým máte pracovat, ale je naformátován způsobem, na který nejste zvyklí? (Ačkoliv je syntaxe kaskádových stylů jednoduchá, je až překvapivé, kolik rozdílů ve zvyklostech jejich zápisu můžeme objevit.)

V takovém případě vám pomůže nástroj Code Beautifier lidově řečeno „zkrášlovač“ kódu. Do něj na jedné straně vložíte získaný kód CSS, nastavíte patřičné parametry a na druhé straně získáte kód hezčí (resp. přeformátovaný), ať již se jedná o rozdělování vlastností na řádky, (ne)používání středníku za poslední vlastností v pravidle, používání malých písmen u selektorů apod. Služba interně používá nástroj CSSTidy, který si můžete stáhnout a provozovat lokálně (např. ke kompresi vámi napsaného CSS). Podobný nástroj, ale postavený na starší verzi CSSTidy najdete na adrese Cleancss.com.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=178