Knihovna jsdraw2d pro kreslení bez canvasu i SVG

Projekt jsDraw2D je další javascriptová knihovna pro kreslení obrázků a grafů (poslední dobou jakoby se s podobnými knihovnami opravdu roztrhl pytel). Na rozdíl od ostatních knihoven nevyužívá prostředků jako je canvas, SVG nebo VML, vše kreslí pomocí správně pozicovaných divů (což v řadě případů znamená, že 1 div = 1px obrázku). Ačkoliv je v dnešní době takový přístup diskutabilní, funguje.

Kreslení s knihovnou si můžete vyzkoušet v interaktivním demu. Rozhraní knihovny je opravdu velmi skromné, jak snadno zjistíte z dokumentace (snad proto se knihovna hodí asi zejména pro tvorbu grafů). Vlastní knihovna má v zkomprimované podobě 65 kB. Je ale uvolněna pod Creative Commons licencí, která omezuje její použití pouze pro nekomerční účely.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=661