Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Cufón – nestandardní fonty na webu bez flashe a právní problémy

Cufón – nestandardní fonty na webu bez flashe a právní problémy

Zprávičky Různé

Cufón je projekt, který nám umožňuje vkládat do našich webových stránek nestandardní fonty bez použití Flashe.

Cameron Moll se nedávno rozhodl jej pořádně vyzkoušet a popisuje své dojmy. Jak říká, sIFR je poměrně složité nastavit a Cufón je na tom v tomto směru o mnoho lépe.

Cameron také nakusuje problém s licencováním fontů. V podstatě jde o to, že jejich výrobci se bojí toho, že by teoreticky šlo získat font ze zdrojových kódu Cufónu. Ovšem výrobci fontů také vidí velkou příležitost v tom, že by mohli své fonty dostat na web a proto se snaží vymyslet způsob, jak to zařídit, aby používání nástrojů jako Cufón či @font-face bylo právně zcela v pořádku a zároveň to pro ně bylo finančně výhodné.

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted

TypeScript 7 v Go: rychlejší buildy, chybějící API

Betaverze TypeScriptu 7.0 ukazuje víc než rychlejší tsc. Microsoft převádí kompilátor a jazykovou službu z původní kódové základny psané v TypeScriptu a běžící jako JavaScript do Go, přidává paralelní typovou kontrolu a připravuje novou editorovou část postavenou na LSP. Pro část nástrojů ale nepůjde o prostou výměnu binárky: TypeScript 7 zatím nemá stabilní náhradu dnešního Compiler API.

Prolog nezmizel. Jen dnes žije v jiných nástrojích

Prolog nezmizel. Jeho hlavní myšlenku dnes potkáváme v nástrojích, které se Prologu na první pohled nepodobají: v CodeQL pro analýzu kódu, v Rego pro policy-as-code, v Z3 pro práci s omezeními a v Leanu pro formální důkazy. Každý řeší jiný problém, ale všechny připomínají totéž: někdy je lepší popsat vztahy, pravidla, omezení nebo tvrzení než vrstvit další if.