Controls.js je nový český framework pro tvorbu webových a mobilních aplikací

Česká společnost Position s.r.o. zveřejnila framework Controls.js určený pro tvorbu webových a mobilních aplikací (mobilní aplikace řeší pomocí Apache Cordova). K jeho použití nepotřebujete znalosti HTML a CSS, vystačíte si v JavaScriptem, ve kterém tvoříte jak kód aplikace, tak její uživatelské rozhraní.

controlsjs_dark

Kód pro Hello world aplikaci vypadá následovně. AppForm obsahuje okno aplikace (tzv. form) s textovým polem Edit1, které zobrazuje Hello, world!

var AppForm = null;

function ngMain()
{
 AppForm = new ngControls({

  Edit1: 
  {
   Type: 'weEdit',
   L: 20, T: 20, W: 200,
   Data: {
    Text: 'Hello, world!'
   }
  }

 });
 AppForm.Update();
}

Framework si můžete snadno vyzkoušet online: zobrazte si dema projektu, vyberte některý z editable experiments a můžete hned začít s úpravou a spouštěním vaší zkušební aplikace.

Zdrojové kódy frameworku budou pod licencí GPL dostupné na GitHubu (zatím nejsou), pokud chcete použít framework v komerčních projektech, ve kterých nechcete zveřejňovat váš vlastní kód pod GPL, tak si musíte zakoupit komerční licenci.

Společnost Position framework několit let vyvíjela a používala pro své vlastní potřeby, veřejně dostupný je od tohoto týdne. Více najdete na webu controlsjs.com a v tiskové zprávě.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=12181