Přejít k navigační liště

Archiv pro štítek: CouchDB

Komentáře: 2

Fulltext vyhľadávanie v CouchDB

O CouchDB bolo už na Zdrojáku napísaných množstvo článkov. Od miniseriálu Jakuba Kulhana až po preklad kompletného sprievodcu CouchDB od Martina Malého. Dnes si ukážeme základné možnosti fulltextového vyhľadávania s nástrojom Lucene v tejto čoraz populárnejšej databáze.

Komentáře: 5

Kompletní průvodce po CouchDB – IV

V této kapitole probereme detailněji práci s CouchDB API, ukážeme si osvědčené postupy a provedeme vás přes obvyklé pasti. Začneme základními operacemi, popsanými v minulé kapitole, a podíváme se, co se děje pod pokličkou a co používá Futon k tomu, aby vám mohl nabídnout všechny ty pěkné funkce.

Komentáře: 7

Kompletní průvodce po CouchDB – III

Po dvou teoretičtějších částech konečně opravdu začínáme. V této kapitole Kompletního průvodce po CouchDB si ukážeme, jak k CouchDB přistupovat pomocí HTTP dotazů a jak spustit a použít zabudovaný administrační nástroj Futon. Vytvoříme si první dokument a podíváme se, jak pracovat s pohledy (views).

Komentáře: 2

Kompletní průvodce po CouchDB – II

Druhá kapitola Kompletního průvodce je věnována problematice konzistence dat, CAP teorému a principu, nazývanému „Eventual Consistency“ – přeložitelnému nejlépe jako „výsledná shoda“. Podíváme se podrobněji na to, jak CouchDB pracuje s verzemi dokumentů a jak řeší jejich konflikty. Relax.

Komentáře: 18

Kompletní průvodce po CouchDB – I

Dokumentově orientovaná databáze CouchDB, vyvíjená pod křídly Apache Foundation, nabízí některé zajímavé možnosti. Kromě obvyklých NoSQL vymožeností, jako je snadná replikovatelnost a vysoká rychlost operací, ji můžete využít, ve spojení s frameworkem CouchApp, i pro běh webových aplikací přímo v ní samotné.

Jak funguje proxy?

Posledních pár let mě baví se zabývat bezpečností aplikací. Čistě technicky. A když člověk tyhle věci implementuje, dostane se k zajímavým problémům, které by ho ani nenapadly. A tak se stalo, že jsem se dostal k proxy. Jako slepý k houslím.