15 komentářů k článku Vyvíjíme pro Android: Nahraváme aplikaci na Google Play Store:

 1. Zopper

  Re: Vyvíjíme pro Android: Nahraváme aplikaci na Google Play Store

  Ou jé, to bude v marketu zase hromada stejných aplikací… :D

  1. Lukáš Zadražil

   Reklama
   dobrý den chtěl bych se zeptat jak povolím v google developer console mohu vydělávat přes reklamu ?

 2. joozef

  Moznost zarobku z reklamy

  Zdravim, vyborny clanok.
  Mam otazku: ako funguje vyplacanie odmien za zobrazovanu reklamu a taktiez odmien za platenu aplikaciu? Zobrazuje sa reklama na kazdej aplikacii, ktoru tam nahrame a da sa teda na kazdej nieco zarobit?
  dik

  1. Matěj KonečnýAutor příspěvku

   Re: Moznost zarobku z reklamy

   Ahoj, děkuju za pochvalu :).

   Nikdy jsem to nepoužil, takže je to z mé strany spíše odhad než přesná zkušenost, třeba někdo poví víc. Každopádně co se reklamy týče, tu si implementuješ sám přímo do aplikace. Dokonce si můžeš vybrat z více poskytovatelů (např. Google AdMob nebo Airpush (mimochodem reklamy v notifikacích jsou něco, s čím se nikdy nesmířím, aplikace mažu a od daného vývojáře už nikdy nic nenainstaluju – viz http://developer.android.com/training/monetization/ads-and-ux.html). Peníze z reklam Ti chodí v závislosti na podmínkách Tvého reklamního systému.

   O reklamních systémech je i hezké vlákno na StackOverflow.

   Peníze z prodeje aplikace (mimochodem Slováci zatím aplikace prodávat nemohou) Ti, pokud jsem dobře pochopil, chodí měsíčně. Pro více informací viz nápovědu.

   1. joozef

    Re: Moznost zarobku z reklamy

    Dakujem za odpoved.
    Cize ked niekto vyrobi aplikaciu, ktoru si stiahne milion ludi, da ju zadarmo a pritom do nej neprida reklamy, nic (okrem dobreho pocitu, ze pre mnoho ludi spravil nieco pouzitelne) za to nedostane? :-)

    1. Matěj KonečnýAutor příspěvku

     Re: Moznost zarobku z reklamy

     Jednoduchá odpověď na Tvou otázku by byla „ne”. Ale samozřejmě to není tak jednoduché: Například můžeš do aplikace přidat mikrotransakce. Můžeš dát někam svůj PayPal, číslo účtu nebo třeba, jak to mimochodem dělá i například raven4, který tu o kousek výš komentoval, přidat na Play Store nic nedělající aplikaci, kterou si lidé mohou koupit, aby Tě podpořili.

     Můžeš vyrobit nějaký šikovný add-on (aplikace se stejným namespace, podepsané stejným certifikátem (aliasem) a s nastaveným android:share­dUserId mohou nějak sdílet data i bez content providerů – nikdy jsem to nepoužil, takže to, co tady píšu, nemusí být přesné), který pak za pár korun zveřejníš. Pokud má aplikace zdarma milion uživatelů, určitě si plno z nich koupí addon. A ve výsledku často dopadneš lépe než kdyby byla placená původní aplikace

     Posledním faktorem je to, že o někoho, kdo vytvořil aplikaci s milionem stažení, bude na trhu práce určitě zájem.

     Ale Google Ti peníze jen tak za to, že je Tvá aplikace dobrá, nedá.

 3. msx

  Re: Vyvíjíme pro Android: Nahraváme aplikaci na Google Play Store

  Pokud jste neprováděli testování na různých verzích Androidu, dejte si také pozor na různé záludnosti Target SDK version. Pokud ji máte nastavenou na nějaké nízké číslo (a explicitně neřeknete jinak, jde-li to vůbec), i na nových verzích Androidu bude aplikaci používat starý motiv, místo šedého ICS „seznamového” menu se zobrazí černé „tabulkové” menu s ikonkami a tak podobně.

  Naopak pokud máte vysokou cílovou verzi API, na starších zařízeních bude aplikace vypadat jinak.

  To znamená, že ak dáme nízke číslo, na novom Androide to bude vyzerať staro a ak vysoké, tak na starom novo? A ako dosieliť, aby aplikácia mala vzhľad podľa toho na akom beží Androide?

  1. Matěj KonečnýAutor příspěvku

   Re: Vyvíjíme pro Android: Nahraváme aplikaci na Google Play Store

   Ne, znamená to, že pokud dáte nízké číslo, bude to na novém Androidu vypadat staře. Pokud dáte vysoké číslo, mělo by to na nových Androidech vypadat nově a na starších staře. ADT plugin v20 za nás dokonce udělá ještě tu práci, že vytvoří motiv, který dědí od různých výchozích motivů na základě verze Androidu na tom konkrétním zařízení (viz Vyvíjíme pro Android: Stylování a design).

 4. homolka01

  Ahoj,
  měl bych dotaz ohledně balení aplikace a vytváření .apk souboru. Při balení aplikace jsem narazil na problém. Protože nemám vytvořený klíč (keystore), vyberu po vybrání projektu možnost Create new keystore. Zobrazí se mi pole, kde mám zadat umístění klíče (keystore) a já vůbec nevím, kde mám tento soubor hledat. Mohl by jsi mi pls. poradit? Díky za odpověď.

 5. tom

  Licence programů
  Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat jak je to s licencí programů které používám (jsou to ty uvedené v prvním díle) a následnou propagací mnou vytvořené aplikace za peníze pro mě. Tak bych se chěl zeptat zda si musím koupit placenou licenci aby po mém případné výdělku z aplikace si nezpoměl že jsem použil jejich program a nehnali to k soudu.
  Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3710