17 komentářů k článku Vyvíjíme pro Android: Epilog:

 1. Lenoch

  Offline verze

  Dobrý den, děkuji ze výtečný seriál, neuvažujete o vydání v offline verzi (např. v pdf) ?

 2. j3nda

  diky

  diky za serial! :) je ctitelny a vlastne me nakopl zmenit php -> javu/resp. android.

  zaroven se mi zalibila zminka o vydavani obcasniku ohledne zmen na androidni scene. takze bych se primlouval za nejaky souhrn ala softwarova sklizen na rootu :D

  hezky vikend. j3.

 3. Dr.LuckyLuke

  Errata SingleNoteFragment

  Zdravím.

  Díky za super seriál. Díky němu jsem si začal hrát s programováním na Androidu. Mám ale menší problém, snažím se psát si vlastní aplikaci na základě tohoto seriálu a trošku mě zmátlo použití Uri u SingleNoteFragment-u. Buď jsem slepý, nebo jsem to dokonale nepochopil, ale řekněte mi někdo prosím, jak z jednoduchého „long id“ mám udělat ono Uri a naopak jak si ve fragmentu zase to id vytáhnout, ať vím, která poznámka se zobrazuje.

  1. jiri.vrany

   Re: Errata SingleNoteFragment

   V tomhle konrétním případě je použití Uri zbytečný overkill. Stačí aby konstruktor továrna pro SingleNoteFragment očekávala přímo kýžené id. Její definice by tedy měla vypadat cca takhle: public static SingleNoteFragment newInstance(long noteId). Do Bundle pak nevkládáme Parcelable ale přímo ten long (putLong).

   Metoda getUri se pak může změnit přímo na getNoteId (pozor getId je jedna z metod fragmentu, kterou necheme přepsat). No a opět místo getParcelable použijeme getLong. No a použití je pak už jednoduché. Připadá mi, že lámat long do URI stringu a pak ho zase parsovat zpět je zbytečné.

 4. Lukas

  SingleNoteFragment
  Ahoj
  Jiri, zaujal ma tvoj prispevok, ale nie som schopny to dotiahnut do konca. Mohol by si ten kod trochu rozpisat prosim?

 5. Pavel

  Testy
  Ahoj :) Seriál se mi líbil, jen občas mi nějaké věci přišli trochu zmatené kdybych je už neznal ale jinak se mi seriál velmi líbil. Jediné co sám říkáš, že se nevešlo je testování, což je škoda, protože si myslím že serial by určitě zasloužil alespoň jednu kapitolu o testovaní.

 6. Vlado

  nazdar konecne aspon niekdo kdo vysvetlil co a ako. S androidom to myslim vazne kupil som si aj knihu ale v skratke stoji za P*** vsetko robim podla tej knihy a nakoniec mi to aj tak nejde a ze ak vam to nejde pravdepodobne ste nespravili vsetko podla pokinov, tak sa vradte spet a pakujte lekciu. A ze pre zaciatocnikov :D som samouk tak je to kusa nafaka ale ako vravim fakt chvalim o/ len tak dalej

 7. Vitek

  Nahrada konstrukotru
  Co se týče předávání toho id.. ano uri je zbytečné stačí nechat id, ale konstruktor nahradíme metodou newInstance, takto:

  private static final String KEY_LONG = "long";
  public static SingleNoteFragment newInstance(long noteId) {
    Bundle bundle = new Bundle();//vytvoříme bundle
    bundle.putLong(KEY_LONG, noteId);//předáme mu id
  
    SingleNoteFragment f = new SingleNoteFragment();//vytvoříme fragment
    f.setArguments(bundle);//nastavíme fragmentu bundle s id
    return f;
  }
  

  Místo metody getUri bude getNoteId:

  private long getNoteId() {
    return (long) getArguments().getLong(KEY_LONG);
  }//metoda pro zjištění id poznámky
  

  Všechna použití instanční proměnné id zaměníme za volání getNoteId() a při vytváření instance SingleNoteFragment-u použijeme místo: Fragment f = new SingleNoteFragment(id); NÁSLEDUJÍCÍ:

  Fragment f = SingleNoteFragment.newInstance(id);

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3714