22 komentářů k článku Nette Framework: AJAX (dokončení):

 1. v6ak

  Nedostatky properties a dalších
  Některé tyto vlastnosti mají určité nedostatky. Například properties: pokud použiju rozhraní, nemůžu si s být jistý s tím, že bude rozšiřovat NetteObject a tudíž to nemůžu použít. Pracovat s rozhraním a třídou jinak? To mi zavání Object Pascalem… Tady se to navíc může projevit neskutečně pozdě. Ale přetížení __call a další pochopitelně užitečné je. V extension method toto ani nevadí, protože vždy pracuju s konkrétní třídou.

  1. David GrudlAutor příspěvku

   Re: Nedostatky properties a dalších
   To je pak věcí tzv. kontraktu, tedy informací, které z hlaviček interface nevyčteš a které bývají uvedeny v dokumentaci.

 2. v6ak

  Nedostatky extension method
  Pokud by extension method platilo jen lokálně, pak ať klidně fungují i pro rozhraní a umožňují předávat kontext (např. $girl->isNice() místo $this->getGirlRater()->isNice($girl) – tomuto snad všichni rozumíte ;-)). Ale takto mi tu chybí jmenné prostory…
  Btw nepřemýšlel's nikdy nad možností implementace kratší (PHP 5.3) varianty do PHP 5.2? Já myslím, že bych znal trik, ale ještě jsem nezkoušel…

  1. v6ak

   Re: Nedostatky extension method
   No dobře, tak ta PHP 5.3 varianta v PHP 5.2 asi opravdu dost dobře nejde. Leda po opravdu nechutné prasárně s autoloadingem…

 3. PACi

  RE: Nette Framework: AJAX (dokončení)
  nevim, cele tohle mi pripada jako spanila jizda za ziskanim Czech open source… :-) hlavně v co nejkratším čase ukázat co nejvíce pěkného na Nette

  1. Martin Hassman

   RE: Nette Framework: AJAX (dokončení)
   Důvodů, proč jsem Davida žádal o napsání tohodle seriálu, je víc, umístění v jakékoliv soutěži mezi nimi rozhodně není. A kdyby bylo, David by mě určitě hned hnal 8-) Ono totiž ty hodiny, které stráví psaním navíc se mnou "za zády" za něco takového rozhodně nestojí. Ovšem to ví už jen ten, kdo se někdy k nějakému takovému seriálu upsal.

   1. David GrudlAutor příspěvku

    RE: Nette Framework: AJAX (dokončení)
    Klidně to přiznejme :-) Celý Nette Framework vznikl pouze za účelem zabodovat v Czech open source, nakonec je to napsáno i v zakládací listině.

  2. paranoiq

   RE: Nette Framework: AJAX (dokončení)
   ano, bude to tak! a já doufám, že David po skončení ankety napíše druhý seriál – o všem ošklivém v Nette ;->

 4. Rudolf

  K čemu je vůbec Nette ?
  Líbí se mi jak tu všichni nadšeně opěvují Nette a božského Davida Grudla. Zajímalo by mě, kolik z vás si zkusilo jednoduchou věc jako je: ./ab -n 10 http://phpfashion.com/.
  Pokud tedy David neprovozuje svůj web na stroji typu 486, 75MHz, tak bych od jeho dokonalého frameworku (alespoň takový je můj subjektivní dojem z jeho příspěvků a článků) čekal lepší výsledek než: Requests per second: 0.81 [#/sec].
  To abych si na provoz navštěvovanějšího blogu pořídil čtyřprocesorovou mašinu a 16 GB RAM ?

   1. Rudolf

    Re: K čemu je vůbec Nette ?
    Že by ani jeden z jeho webů neběžel na Nette ? Nevypovídá to taky o něčem ? Docela by mě zajímalo vyjádření pana Úžasňáka. Ne, teď zas chvilku vážně. Jsou někdě aspoň trochu věrohodné testy výkonu Nette ? Třeba jaká je paměťová náročnost generování stránky a rychlost na daném železe.

    1. petr

     Re: K čemu je vůbec Nette ?
     Jezis ty si dite…proc tohle vubec nekdo resi? Napadlo te nekdy treba necist to co te nezajima? Tohle je fakt diskuze o hovne!

     1. v6ak

      Re: K čemu je vůbec Nette ?
      A skutečně ho to nezajímá? Neříkám, že všechny jeho argumenty proti jsou nevyvratitelné, ale to neznamená, že jsou nelogické nebo že ho to nezajímá…

    2. v6ak

     Re: K čemu je vůbec Nette ?
     Řekl bych, že prostě použil nějaký redakční systém, u kterého v době jeho vzniku nebylo Nette na světě => i pokud používá Nette (možná ano), výkon nezávisí jen na něm. Je to tak, Davide?

    3. Timy

     Re: K čemu je vůbec Nette ?

     Že by ani jeden z jeho webů neběžel na Nette ?

     Když jeden Davidův web neběží na Nette, tak žádný Davidův web neběží na Nette? Fascinující implikace!

     Jsou někdě aspoň trochu věrohodné testy výkonu Nette ? Třeba jaká je paměťová náročnost generování stránky a rychlost na daném železe.

     O Googlu už jste slyšel? :-)

  1. David GrudlAutor příspěvku

   Re: K čemu je vůbec Nette ?

   Děkuji za lichotivá slova. I když značně přehnaná, nic božského na mně není :-)

   Nevím, co přesně znamená ab -n 10, každopádně blog http://phpfashion.com běží na Nucleus CMS. Jestli reaguje pomalu, není to chyba CMS, ale spíš to bude tím, že je hostován kdesi v USA.

   Pokud by vás zajímal výkon přímo Nette Frameworku, podle nezávislých měření jde o takřka nejrychlejší framework na světě. Nicméně sám za důležitější považuju jiné faktory, jako je efektivnost vývoje aplikací s ním, a bez bezpečnostních děr.

 5. Franta.

  explorer
  Ten explorer tam je jako provokace pro toho pána, co by windows programátorovi nesvěřil ani obřízku jezevčíka?

  1. Martin Hassman

   Re: explorer
   Děkuji za tématicky opravdu velmi vhodnou připomínku, ale myslím, že to stačilo.

 6. juzna

  Rozšiřující metody + rozhraní

  Na konci clanku se pise:
  „Rozšiřující metody … mohou být také napojeny na rozhraní (interfaces)…“

  Jak lze toto provest? Diky za radu

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3002