Komentáře k článku

Glosa: Kam spěje česká blogosféra?

Škodolibější čtenáři si otázku z titulku již zodpověděli. Umím si představit jadrné podstatné jméno, které použili. Ti už dále číst nemusí, ale připraví se o krátký výlet do internetové historie. Také se nikdy nedozvědí, co se skrývá pod pojmem blogerské války. Jak a proč vzniklo „komentářové harakiri“. Co znamená „digitální trojkombinace.“ Nepochopí také, proč by Albert Einstein nad Twitterem ohrnul nos.

Zpět na článek

18 komentářů k článku Glosa: Kam spěje česká blogosféra?:

 1. slady

  proč je Facebook populární

  Einstein, Jirásek ani Hašek by na Facebooku nemohli publikovat, protože by se tam nikdy neprosadili. Normální lidi nečetli nikdy nic ani od jenoho z nich. Normální lidi se zajímají jen o prkotiny. Facebook je pro normální lidi. A normální lidi píšou na Facebook prkotiny pro normální lidi, kteří jsou jejich kamarádi. A proto je Facebook tolik populární. ;-)

  1. imploder

   Re: proč je Facebook populární

   Není potřeba chodit do historie, pořád existují fyzici a spisovatelé. A svá díla nepublikují na Facebooku.
   Na Facebook se nic většího ani kvalitnějšího stejně dát nedá, fotky to zmenší, delší text nevezme, dokument ani obecně soubor se uploadnout nedá. Prostě Facebook na takové věci není.

  2. anywherehome

   Re: proč je Facebook populární

   oooooo, pane vševidoucí…..a nebude to spíš tím, že lidé rádi (už z genetickýho hlediska) komunikují a baví se?
   a jsem přesvědčen, že tam jsou i „nenormální“ jedinci, pane vševidoucí ;-)

  3. Papouch

   Re: proč je Facebook populární

   Jestli Haškem je míněn Jaroslav, tak Facebook by vypadl z prostého důvou, neplatí provizi za čtenost.
   On byl za peníze nebo naturálie ochotný publikovat kdekoli, zejména když hostinský už odmítal nalejvat na dluh.

 2. mj

  Souhlas...

  …a nejhorší je, když už člověk nějakého dobrého blogera najde, tak ten po nějaké době blogovat přestane a člověk nemá už lautr co číst (blábolník zeje prázdnotou, že, plavče?!).
  Ještě že stále existují cizokrajné blogy – alespoň se člověk vylepší ve znalosti jazyků…

 3. Franta

  hu a anti-hu

  A co taková Exotopedia a Okoun nebo jak se to jmenuje? Na jednu stranu lidi, o kterých píší, jsou póvl*. Ale na druhou stranu: proč se póvlem vůbec zabývat? Nebudu pak horší než oni?** Ono je to místy vtipné si přečíst o cizí dyslexii a pobavit se nad výběrem jeho citátů. Ale celkově mi přijde, že nad těmito spory a „zábavami“ lidé tráví až moc času (hu i anti-hu stránky jsou někdy velice propracované). Někdy si říkám, jestli to celé není podvrh – možná za oběma „znepřátelenými stranami“ stojí stejní lidé a tahají za nitky – aby se ostatní mohli bavit a klikat na reklamy.
  *) přínos mizivý, ale urazí spoustu lidí kolem, takže získají „popularitu“ a čtenost.
  **) vždyť blbců je na světě spousta, proč o nich psát? Proč radši nepsat o něčem, co je fajn?

  1. geneticy

   Re: hu a anti-hu

   No, ano, přestože obsah bývá dráždivý pro postižené, jsou tyto internetové exkrementy leckdy a značně docela zábavné. Tuto část blogosféry bych nazval intelektuální pavlačí. Rozhodně si nezasluhuje zatracení, ačkoliv leckdy opovržení by bylo na místě. Ale jen někdy.
   Plaváčkův článek je jakýmsi resume jeho dřívejších názorů na tuto věc a já bývám jeho věrným čtenářem – spíše než pro názorovou stránku pro to, že prostě umí psát. I když – v tomto lze jen souhlasit – „dynosaurů“ schopných napsat více než dva odstavce s méně než dvaceti chybami jaksi ubývá – to musíte ještě snížit nároky na stránku obsahovou.
   Add Twitter – někdy mi matně připomíná stav, kdy se podroušená osoba vrací v ranních hodinách pustou ulicí a pod okny spících občanů vyřvává krátké, leč malokdy srozumitelné věty.

 4. mluvka Tomáš

  Já nevím...

  Já nevím, mě se termíny blogování, bloger a podobně nikdy nelíbily. Já si píšu blog, jako bych si psal jen do klasického psacího stroje nebo rukou na papír. Pokud chci, aby si to přečetl i někdo mně neznámý, nemusím to posílat do novin jako dřív. Prostě si to napíšu na blog. Otázkou je, kdo můj blog najde. Ale to už je něco jiného.
  Tak kdybyste se chtěli podívat na můj blog, tady je odkaz http://tomuv.denik.sblog.cz/

 5. Dareba

  Blog, Fejsbuk, internet konekšn...

  Uf… konečně mi někdo mluví z duše. Když FB začal, myslel jsem, že zdechne do dvou let – ale k mému naprostému zděšení se z toho netvora stává především nejsilnější marketingový nástroj všech moderních firem.
  V mých očích je FB průser. Budeme nadávat na kamery na ulicích a poukazovat, že nám kradou soukromí, ale dobrovolně narveme všechny pí**viny na FB – co dělám, jestli jsem už byl sr*t a jestli jsme si dneska zapíchal…
  FB je místem lidí, co nic neznamenají ale chtěli by, je to místo pro lidi, kteří nemaají kamarády, ale chtěli by a je to místo pro ty, co by se s kamarády sešli, ale jsou líní zvednout se od komplu.

  1. František Kučera

   Re: Blog, Fejsbuk, internet konekšn...

   Já bych to tak černě neviděl – Facebook je možná průser pro lidi, kteří na něm jsou. Jenže já tam nejsem, takže mne netrápí. Zpočátku lidi otravovali, ať se připojím, ale už si zvykli. Komunikujeme přes e-mail, telefonem, osobně, přes jabber… prostě pohoda.

 6. mluvka Tomáš

  odkaz tohoto článku na fejsbúku

  Tenhle článek je zajímavý, proto jsem dal jeho odkaz na svou stránku na fejsbúku. Odkaz na mou stránku na fejsbúku naleznete v doporučeném čtení (sloupec vpravo) na mém blogu http://tomuv.denik.sblog.cz/

  1. Martin Malý

   Re: odkaz tohoto článku na fejsbúku

   Nostalgie je falešná v tom, že si člověk idealizuje vzpomínky. Pamatuje si to hezké a to mizerné má tendenci vytěsnit. Třeba to, jak někteří psali do všech komentářů „Ahoj, koukni na můj blog…“ :)

   1. mluvka Tomáš

    Re: odkaz tohoto článku na fejsbúku

    Určitým způsobem používám blog taky tak. Existuje mnoho lidí, kteří se mi pořád ptají na to samé. Nemám sílu to samé psát stále znova a znova. Najdu tedy na svém blogu odkaz na určitý článek a tazateli doporučím, aby si přečetl to, co jsem napsal třeba už před třemi lety.

    1. František Kučera

     Re: odkaz tohoto článku na fejsbúku

     To je celkem normální věc. Ale nechápu, proč musíš cpát odkaz na svůj blog 2× (!) pod jeden článek s kterým navíc tématicky nesouvisí.

     1. mluvka.Tomas

      Re: odkaz tohoto článku na fejsbúku

      My si tykáme, pane Kučero? Pokud něco nechápete, nemusíte reagovat agresivně. Pro jistotu jsem se sem, i když s velkou nechutí, zaregistroval, i když sem patrně příliš přispívat nebudu. Je mi padesát sedm let, mám asi trochu jiné myšlení než vy, pane Kučero.
      Všem neagresivním přispěvatelům přeji hezký den!
      Tomáš Němec
      P.S. Přezdívku mluvka Tomáš používám proto, že pod přezdívkou mluvka vystupuji na internetu už od roku 2001.
      P.S.2 Omlouvám se těm, kteří tento můj příspěvek nepochopili i redakci, která má právo ho smazat.

      1. Martin Malý

       Re: odkaz tohoto článku na fejsbúku

       OK, tak tedy vysvětlení: Psát do diskusí „Koukněte se na můj blog“ + odkaz bylo velmi populární mezi teenage bloggery před několika lety při blogovacím boomu a je to obvykle vnímáno jako hrubé porušení etikety. Zejména když odkaz nevede na konkrétní zápisek a blog s tématem nijak nesouvisí. A přesně to jste teď udělal vy, dvakrát. Obvykle něco takového dělali většinou pubertální „blogískáři“ 12–17 let, takže se nedivte, že vám Franta Kučera tykal…

        1. František Kučera

         Re: odkaz tohoto článku na fejsbúku

         Mne zarazil už ten první odkaz na blog – ze zdejších čtenářů má blog skoro každý a kdyby sem každý měl hodit odkaz, to by to vypadalo. Při tom druhém odkazu mi to prostě nedalo a „musel“ jsem reagovat.
         Za to tykání se omlouvám, v internetových diskusích tykám všem, nemyslím to nijak špatně nebo urážlivě, naopak tykání beru jako přátelskou formu komunikace. Ani ten komentář nebyl myšlen „agresivně“ – agresivita vypadá jinak (aspoň v mém podání), jen jsem se pozastavil nad tím, jak někdo může hodit dvakrát odkaz na svůj blog pod nesouvisející článek – to se opravdu stávalo pod těmi blogísky, jak píše Martin.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3265