Přejít k navigační liště

Zdroják » Autoři » Archivy pro Borek Bernard

Archiv autora: Borek Bernard

Ve dne vývojář a školitel Adobe Flex, v „noci“ vymýšleč a realizátor projektů Agilio. Zakladatel a jeden z autorů DevBlogu. Na Twitteru jako @borekb.

Články JavaScript, Různé

Na konci listopadu byla spuštěna v Česku vyvinutá služba WebShotter, která dělá navenek velmi jednoduchou věc – každý den vyfotí zadané URL a archiv screenshotů zpřístupňuje ve formě připomínající Time Machine z Mac OS. Přes jednoduchý vzhled se na implementací podílí poměrně hodně technologií a o zkušenostech s nimi se podělí Borek Bernard, autor a jeden z vývojářů celé služby. Předáváme slovo…

Články Různé, Webdesign

V Los Angeles proběhla konference Adobe MAX, na níž tato společnost představila novinky, plánované pro rok 2010. K nejzásadnějším patří možnost vývoje aplikací pro iPhone v prostředí Flashe, Flash Player 10.1, jeho mobilní verze či AIR 2.0. Pojďme se na některé představené novinky podívat podrobněji.

Články Různé

Nedávno byl vydán Silverlight 3, který vedle dlouhé řady významných vylepšení přidal i podporu pro běh aplikací mimo prohlížeč (out of browser, OOB), díky čemuž je občas přirovnáván k běhovému prostředí Adobe AIR. Ačkoliv podobnosti existují, v současnosti stále převažují především rozdíly, na které bychom chtěli v tomto článku poukázat.

Různé
Články Různé

Obecné vztahy v architektuře MVC byly obsahem prvního dílu, v dnešním pokračování se podíváme na několik konkrétních vzorů z rodiny MVC. Velkého vstupu na scénu se dočká především vzor MVP, u kterého si ukážeme, v čem se liší od klasického MVC. Podíváme se rovněž na některá specifika webového MVC.

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.

Pocta C64

Za prvopočátek své programátorské kariéry vděčím počítači Commodore 64. Tehdy jsem genialitu návrhu nemohl docenit. Dnes dokážu lehce nahlédnout pod pokličku. Chtěl bych se o to s vámi podělit a vzdát mu hold.