Zúčastněte se konference KotlinConf v roli přednášejícího

Od 3. do 5. října proběhne v Amsterodamu konference KotlinConf zaměřená na programovací jazyk Kotlin. Konference je určená komunitě programátorů, kteří s jazykem pracují a chtějí se dozvědět nové informace nebo podělit o své zkušenosti.

Programovací jazyk Kotlin byl v loňském roce společností Google zařazen mezi primárně podporované jazyky pro vývoj aplikací na platformu Android a je využíván stále více společnostmi, mezi které patří mimo jiné Slack, Expedia, WordPress, The New York Times nebo třeba Netflix. Jedná se o staticky typovaný jazyk, který lze kompilovat do Javy, JavaScriptu a Native binaries. Jeho popularita mezi vývojáři i společnostmi stále stoupá, což dokazuje umístění na 16. místě v žebříčku GitHub PYPL.

JetBrains navazuje na předchozí první ročník úspěšné konference jazyka Kotlin, která se konala na podzim 2017 v San Franciscu. Tentokrát vyzývá odborníky z řad softwarových vývojářů, aby na druhém ročníku v Amsterodamu sdíleli své uživatelské zkušenosti prostřednictvím odborné přednášky a představili nové inovativní způsoby využití Kotlinu, nebo zajímavé projekty, které díky tomuto jazyku vytvořili. Praktické zaměření prezentací by mělo demonstrovat jednoduchost programování v Kotlinu, poukázat na některá specifika jazyka a být tak inspirací návštěvníkům KotlinConf.

Přihlášky svých prezentací (call for papers) mohou zájemci podávat do 20. dubna. Veškeré potřebné informace o konferenci i přihlašování jsou dostupné na stránce: kotlinconf.com.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=21033