Vyzkoušejte si vícevláknový JavaScript ve Firefoxu

Součástí nočních verzí Firefoxu je implementace tzv. Web Workers. Web Workers, které jsou součástí připravované specifikace HTML5, přidají prohlížečům možnost spouštět JavaScript ve více „vláknech“ (úmyslně vkládáme do uvozovek, protože oproti klasickým vláknům mají Web Workers svá specifika – jsou např. zcela izolovaná a komunikují mezi sebou pouze pomocí zpráv). Použití najdou u déletrvajících úkolů, které mají běžet na pozadí prohlížeče a neblokovat svým během chod grafického rozhraní (mj. i pro distribuované výpočty).

Na Mozilla Development Center najdete přehledný popis Web Workers včetně jednoduchého dema (spustíte jej pouze v nočních verzích Firefoxu). Pokud je nám známo, je Firefox první prohlížeč, který zatím rozpracovanou specifikaci Web Workers začal implementovat.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=264