Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Jak Firefox zjistí kde jste?

Jak Firefox zjistí kde jste?

Zprávičky Různé

O tom, jak použít geolokační API ve Firefoxu, jsme již na Zdrojáku psali. Pokud vás zajímá technické pozadí celé služby a chcete vědět, jak vlastně Firefox zjistí, kde zrovna jste (a jakou roli v tom hraje Google), přečtěte si článek Martina Hassmana.

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
4 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
_r3450n_

Opravte ten titulek na „Jak Firefox zjistí kde jste?“
Vetsina veci z odkazovaneho clanku se totiz vztahuje pouze na Firefox.

_r3450n_

Diki, to byla bleskovka :)

Andrej

Správně by to mělo být „Jak Firefox zjistí, kde jste?“ (s čárkou).

Když Git už nestačí: jak izolovat databázový stav pro pokusy AI agentů

Gitová větev vývojářům oddělí kód, ale databáze často zůstává společná. U AI agentů je to slabé místo: rychle spouštějí migrace, mění data a zkoušejí víc cest najednou. Databázová větev jim dá vlastní pracovní prostor, jenže tím práce nekončí. Ještě je potřeba řešit citlivá data, oprávnění, životnost větve i zbytek stavu aplikace.

GitHub vyhrál pohodlím. Stejné pohodlí dnes ztěžuje odchod

GitHub kdysi působil jako přesný opak SourceForge: rychlý, přehledný a přirozený. Dnešní projekt na něm ale často nemá jen kód. Má tam issues, pull requesty, CI, balíčky, bezpečnostní pravidla i AI agenty. Lock-in nevzniká tím, že by nešel odnést Git repozitář, ale tím, že se běžný provoz týmu postupně přesune do jedné platformy.