Global Day of Coderetreat 2020 – ČR, Online

Rok 2020 moc nepřeje osobním setkáním a když už se nemůže setkat osobně, zkusíme to aspoň online.

Global Day of Coderetreat je takovým malým svátkem psaní softwarového kódu konajícího se po celém světě. Organizátoři pražské a olomoucké části Coderetreatu se rozhodli spojit své síly a uskutečnit letošní Global Day of Coderetreat online.

Na výběru vhodných nástrojů pracujeme. Budeme vás o nich informovat. Co už teď určitě víme je, že vás chceme vidět. Chceme podpořit networking a aktivně vás zapojit, tedy počítejte s tím, že budete potřebovat kameru, mikrofon a tiché místo, kde můžete nahlas mluvit a nikdo vás nebude rušit.

Smyslem celého dne je cvičení psaní čistého kódu, psaní testů a spolupráci v párech. Cílem není něco dodat, ale zdokonalit své programátorské schopnosti. Pokud to dovolí online nástroje, nebude záležet na jazyce ani na frameworku. Každý účastník může přijít s libovolným programovacím jazykem. Podmínkou je, alespoň základní znalost jak psát a pouštět testy. Účastníci zde mají příležitost rozšířit si své znalosti a získat nový pohled na vývoj software. Celým dnem vás provedou Tomáš Látal, Jaroslav Holaň a Jakub Kočí (softcraft.dev).

Pro koho

Kdokoliv, kdo píše softwarový kód. Programátoři na různých úrovních (od juniorů po seniory). Testeři píšící automatizované testy.

Programovací jazyk: skoro jakýkoliv. Omezení budeme jen zvolenými online nástroji. Celý den se programuje ve dvojicích, kde se po hodinách střídají a každá dvojice si sama volí v jakém jazyce budou programovat.

Co budete potřebovat

  • notebook,
  • stabilní připojení k internetu,
  • kameru, mikrofon a ideálně i tiché místo

Datum: sobota 7. listopadu 2020
Kde: Online
Registrace: meetup.com

Předběžný časový plán

9:00 Úvod
9:15 Vysvětlení průběhu dne, technická zkouška
10:00 První session, 45 min (na konci retrospektiva, přestávka)
11:00 Druhá session, 45 min (na konci retrospektiva, přestávka)
12:00 Přestávka na oběd
13:00 Třetí session, 45 min (na konci retrospektiva, přestávka)
14:00 Čtvrtá session, 45 min (na konci retrospektiva, přestávka)
15:00 Velká retrospektiva
16:00 Konec akce

Více o Coderetreat najdete v textu Co je to Coderetreat?

Těšíme se na vás.

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=24058