Flot: javascriptová knihovna pro tvorbu interaktivních grafů

Flot je zajímavá javascriptová knihovna pro generování grafů na straně klienta (nedávno jsme představili podobnou knihovnu Bluff). Flot je napsaný pomocí frameworku jQuery a k vykreslení grafu používá stejně jako podobné knihovny canvas (je zajištěna i jeho automatická emulace v IE, takže Flot funguje ve všech běžných prohlížečích).

Velkou výhodou Flotu je podpora interaktivity (ta podobným knihovnám většinou chybí). Není problém vytvořit graf, do kterého bude uživatel „zoomovat“ za účelem detailnější analýzy vynesených dat, nebo graf, který zobrazuje interaktivní popisky (tooltipy), když jednotlivé body přejíždí uživatel myší. Co Flot umí se můžete sami přesvědčit na několika ukázkách. V praxi jej používá např. nástroj AEGIS Sed Explorer sloužící k procházení galaktických snímků. Pokud vás projekt Flot zaujal, podívejte se na jeho jednoduché API.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=228