Feng-GUI: Kam se uživatelé přesně dívají

Pokud se lidem na obrazovce počítače zobrazí aplikace, webová stránka nebo fotografie, upoutají jejich zrak nejčastěji „zajímavé oblasti“. Sledováním, kam se lidé na obrazovce dívají, se zabývá technika eye tracking. Zařízení na sledování eye trackingu nejsou levná a málokdo si je může dovolit.

Projekt Feng-GUI se snaží algoritmicky najít a označit oblasti, které údajně nejvíc přilákají lidské oko. Stačí, když nahrajete screenshot vašeho webu nebo vaší aplikace. Údaje nemusí vždy odpovídat skutečnému eye trackingu (stránky projektu tvrdí, že podobnost výsledků je více jak 70 %), zato je můžete získat rychle a zadarmo. Zkuste do aplikace nahrát screenshoty z vámi používaných vyhledávačů a porovnat výsledky mezi sebou. A jak dopadne vaše firemní nebo domovská stránka?

(Zdroj: Search Engine Journal)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=246