Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » CZJUG v Plzni: HTML5: Od značkovacího jazyka k aplikační platformě

CZJUG v Plzni: HTML5: Od značkovacího jazyka k aplikační platformě

Zprávičky Různé

Nálepky:

Zveme vás všechny na další setkání CZJUG v Plzni 14. září od 17:00. Přednášet bude Martin Malý na téma HTML5, jeho přednáška nese název Od značkovacího jazyka k aplikační platformě. Budou zde také krátké přednášky na různá témata (HTML pro mobily, Testování použitelnosti, na které máte čas, Představení JavaScriptové knihovny ExtJS). Více na http://www.ja­va.cz/article/27816

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře

Konec npm tokenů: publikujte balíčky bez secrets přes GitHub Actions

Publikování npm balíčků pomocí dlouhodobých tokenů uložených v GitHub Secrets je pohodlné, ale riskantní. Od léta 2025 nabízí npm elegantnější řešení: Trusted Publishers s OIDC autentizací, které tokeny zcela nahrazují. Žádné secrets, žádná rotace, žádný únik přihlašovacích údajů z logů. Ukážeme si, jak vše nastavit za pár minut.

Jak zabezpečit WordPress: Praktický průvodce

WordPress pohání přes 40 % všech webů na světě. To z něj dělá nejrozšířenější CMS a zároveň nejčastější terč automatizovaných útoků. Boti nepotřebují cílit přímo na vás: systematicky procházejí miliony domén a hledají otevřené dveře. Stačí zapomenutý plugin bez aktualizace, výchozí prefix databáze nebo heslo z uniklé databáze. Tento článek není seznam pluginů. Je to průvodce od základů přes hardening konfigurace až po serverové zabezpečení s konkrétními kroky, které můžete udělat ještě dnes.