Co přijde po HTML5? WHATWG oznamuje, že číslování skončí

Diskuse o tom, co by mělo být v HTML6 možná skončí. Na blogu WHATWG vyšel článek HTML je nové HTML5, v němž Ian Hickson oznamuje, že přecházejí na nový vývojový model.

Původní záměr bylo vydat v roce 2012 „snapshot“ specifikace HTML5, který měl být dokončen letos. Vzhledem k tomu, že proud požadavků na zapracování novinek neutuchá, rozhodlo se sdružení WHATWG připravit snapshot tak, jak bylo domluveno, ale nadále nerozvíjet HTML jako dosud, po verzích, ale formou „živého dokumentu“, u něhož nebudou číslovány verze, ale bude postupně měněn.

Ve skutečnosti, jak uvádí Hickson v blogu WHATWG, takovýmto způsobem už pracuje sdružení nějakou dobu a rozhodnutí odstranit číslo verze už padlo před nějakou dobou, ale kvůli velké popularitě termínu „HTML5“ bylo rozhodnuto počkat. „Ale vzhledem k tomu, že termín je dnes používán pro cokoli spojené s webovými standardy, je načase pohnout se dál,“ uzavírá Hickson.

Specifikace HTML od WHATWG je tedy nyní „living standard“ a nadále bud zvána jen HTML.

Poznámka: S „Hixiem“ lehce polemizuje Dion Almaer ve svém článku.

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Komentáře: 14

Přehled komentářů

Ruthion Standard
blizzboz Re: Standard
Petr logo
Jiří Kosek Re: logo
Sten XHTML 2
Vrtak-CZ Re: XHTML 2
syntax Re: XHTML 2
blizzboz Re: XHTML 2
Jiří Kosek Re: XHTML 2
blizzboz B-) Re: XHTML 2
Pavel Re: XHTML 2
blizzboz Re: XHTML 2
Pavel Re: XHTML 2
Pavel Je to poctivé přiznání si skutečného stavu
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=1934