Přejít k navigační liště

Archiv pro štítek: programování

Komentáře: 58

O mistrech, žácích a webových patlalech

„Manifest softwarového řemesla“ a varování před přebujelým programátorským egem vzbudilo před týdnem na těchto stránkách intenzivní diskusi. Mnozí komentátoři psali, že myšlenka „cechovního uspořádání“ není zas tak špatná – přitom, když se nad tím zamyslíme, jde o jasnou výzvu právě k vám, čtenářům.

Komentáře: 0

Ještě k programování

Zajímavý doplněk k páteční diskusi o programování přináší článek Billa WagneraEmbrace detail, and ignore detail at the same time. Upozorňuje na zásadní rozdíl mezi školním přístupem, kde je potřeba, aby student poznal každý detail, porozuměl…

Komentáře: 44

Když je kreativita překážkou

Obecně se věří, že úspěch v kreativní profesi, mezi které patří i velká část softwarové vývojařiny, je přímo úměrný kreativitě. Tedy že čím víc nápadů, tím líp. Bohužel to neplatí tak doslova; mnohem důležitější bývá schopnost své nápady ukočírovat a kreativitu omezit. Nebo alespoň najít někoho, kdo nám ji omezí.

Komentáře: 7

Pískoviště pro programátory

Napíšete zajímavý kus kódu a chcete ukázat světu, jak funguje. Nebo chcete poslat do konference kód, který nedělá to, co dělat má a vy ne a ne přijít na příčinu. Anebo chcete zveřejnit ukázku a říkáte si, že by bylo fajn, kdyby čtenářům fungovala v prohlížeči. Zkuste některé ze služeb popsaných v článku.

Jak funguje proxy?

Posledních pár let mě baví se zabývat bezpečností aplikací. Čistě technicky. A když člověk tyhle věci implementuje, dostane se k zajímavým problémům, které by ho ani nenapadly. A tak se stalo, že jsem se dostal k proxy. Jako slepý k houslím.