Přejít k navigační liště

Archiv pro štítek: Co vás zaujalo?

Komentáře: 6

Co zaujalo Jiřího Knesla

Jiří Knesl, „nadšenec do čistého kódu a správných postupů“, představuje věci, které jej zaujaly. A nejsou to jen věci, spojené s programováním (jako třeba Agile) – představuje i tipy k budování startupů, knihy o tvoření projektů, nástroj pro testování v Pythonu nebo iniciativu pro tvůrce webů.

Komentáře: 0

Co zaujalo Vaška Stoupu

Vašek Stoupa, pořadatel a organizátor nejrůznějších akcí pro vývojáře, nám v páteční odlehčené rubrice představí věci, které jej zaujaly, a řekne nám i proč. Kdo by hádal, že polovina z nich budou akce, trefil by se hned ve třech případech. Kromě toho si povíme i o online akademiích a o jednom redesignu.

Komentáře: 3

Co zaujalo Martina Michálka

Martin Michálek, webový kodér, nabízí tento pátek porci zajímavého čtení pro ostatní. Ve výběru naleznete nový slider, zamyšlení nad CSS Resetem, bourání mýtu, že webdesignér potřebuje znát jen webdesign, nebo podnětnou otázku: jak se světonázor může projevit ve webdesignérské práci.

Komentáře: 5

Co zaujalo Davida Šmehlíka

Dnešní várku zajímavostí z dění okolo webu nabízí entrepreneur a technologický nadšenec David Šmehlík, majitel social media agentury Fleveo. Zaujaly ho novinky na Facebooku, změny na trhu prohlížečů, nový App Store, pád Skype, stav Google, velká akvizice na českém trhu a také jedna, intenzivně očekávaná, filmová novinka.

Komentáře: 6

Co zaujalo Jaroslava Polakoviče

Tradiční páteční odlehčení v podobě výběru nejrůznějších zajímavostí na téma (nejen) webdesignu a programování tento týden vybíral Jaroslav Polakovič, známý pod přezdívkou Dero. Nabízí nám zajímavé čtení o videu, o šifrovacích hrách, o penězích, či web s přednáškami Richarda Feynmana. Příjemné páteční počtení!

Komentáře: 15

Co zaujalo Daniela Steigerwalda

Páteční odlehčení v podobě osobních subjektivně komentovaných tipů na více či méně vývojářské čtení dnes připravil Daniel Steigerwald, enfant terrible mezi českými JavaScriptaři, známý např. jako autor mapového rozhraní a API Atlasu či jako autor článků o JavaScriptu.

Komentáře: 2

Co zaujalo Michala Bláhu

V našem seriálu, který představuje různé zajímavosti, kterých si všimli čeští a slovenští weboví tvůrci či podnikatelé, dnes představí věci, které ho zaujaly, Michal Bláha, známý jako spoluzakladatel serveru Atlas nebo startupu OnTheRoad.

Komentáře: 4

Co zaujalo Radka Pavlíčka

Rubrika Co zaujalo… vám představuje zajímavé články, weby či události, které zaujaly osobnosti české (a slovenské) programátorské a webdesignérské scény. Dnešní přehled připravil Radek Pavlíček, kterého znáte coby neúnavného propagátora přístupnosti webu, a to nejen z článků, ale i např. z živých prezentací na IT akcích.

Komentáře: 0

Co zaujalo Jakuba Vránu

V článcích v této rubrice vám osobnosti české (a slovenské) programátorské a webdesignérské scény pravidelně představují vlastními slovy články, weby či události, co je v posledním čase zaujaly. Dnes ze svého počítače vybral český odborník na PHP a autor známý i z našich stránek, Jakub Vrána.

Komentáře: 0

Co zaujalo Janka Wagnera?

Reklama v Androidu, Ubuntu 10.10, zaostávání ČR v internetových technologiích, televize od Apple, televize od Google, nová služba pro výuku, nová generace OLPC či mashupy s Google mapami – to vše v poslední době zaujalo Janka Wagnera, známého z webu Česká škola, z Jednoty školských informatiků nebo z Google User Group

Jak funguje proxy?

Posledních pár let mě baví se zabývat bezpečností aplikací. Čistě technicky. A když člověk tyhle věci implementuje, dostane se k zajímavým problémům, které by ho ani nenapadly. A tak se stalo, že jsem se dostal k proxy. Jako slepý k houslím.