Komentáře k článku

Zlepšite svoje jQuery – OOP, menné priestory, pub-sub

Denne využívam JS framework jQuery k svojej práci. Napriek nepopierateľným výhodám, ktoré tento framework do života webdevelopera prináša, nepredstavuje klasická štruktúra jQuery kódu ideálny spôsob písania väčšieho projektu. V tomto screencaste vám chcem predstaviť odlišnú štruktúru JS aplikácie, ktorá vám umožní „vyrásť“.

Zpět na článek

22 komentářů k článku Zlepšite svoje jQuery – OOP, menné priestory, pub-sub:

 1. blizz

  Re: Zlepšite svoje jQuery – OOP, menné priestory, pub-sub

  pekný článok ja mám ešte jedno vylepšenie, súbor JQuery nechať samostatne(kôli kešovaniu) a všetky ostatné JSká spojiť do jedného súboru a použiť na ne minifier (ja mám na to vlastnú aplikáciu na správu projektu ktorá mi to robí automaticky) takto môže mať projekt kľudne aj 50 JS súborov, ale počet HTTP požiadavkov (ktoré zbytočne spomalujú načítanie stránky) sa zníži na dve.

  1. blizz

   Re: Zlepšite svoje jQuery – OOP, menné priestory, pub-sub

   a inak jQuery wrapper nad XmlHttpRequest – JQuery.ajax obsahuje bugy (v opere funguje nekorektne) preto je lepšie používať priamo XmlHttpRequest.

    1. blizz

     Re: Zlepšite svoje jQuery – OOP, menné priestory, pub-sub

     v Opere sa namiesto objektu typu XmlHttpRequest občas vytvorí XmlSerializer.

  2. srigiAutor příspěvku

   Re: Zlepšite svoje jQuery – OOP, menné priestory, pub-sub

   Tymto tutorialom kcem ukazat, ako zlepsit svoj development. Na local masine sa na setrenie HTTP rqs nehrame. Pre prehladnost som nechal schemu Trieda=>subor, lebo na tu zvyknuti takmer vsetci uzivatelia server frameworkov. Ak sa zadari, preberiem tuto temu v nejakom tutoriali o deploymente.

 2. Alois.Janicek

  480p ?

  To je chyba na mém přijímači, nebo ten screencast má 480p a já tam hovno kódu přečtu, když je to rozmazaný jak prase…?!

  1. srigiAutor příspěvku

   Re: 480p ?

   Tiez ma to prekvapilo, uz som Matrina poziadal o reupload. Ja som totiz poskytol 720p verziu, ale YT tuto verziu neponuklo. BTW pod videom su linky na HD verziu, ale su to iba surove h264 subory, napr. Firefox ich vobec neotvori.

   Dufam, ze sa to coskoro zlepsi.

   1. Čelo

    Re: 480p ?

    Tak snad se na YT ještě objeví. Když nahrávám sám videa na YT, tak jsou HD verze dostupné o něco později.

    1. Martin Malý

     Re: 480p ?

     Omlouvám se, zjistím kde je problém a kdyžtak reuploadnu. Zatím prosím využijte odkazů pod videem. Děkuji za strpení.

 3. Pilgrim

  Není jQuery jako jQuery

  Troufám si o sobě říct, že po mnoha letech práce s jQuery jej ovládám na vysoké úrovni. Proto chci jen dodat a potvrdit, že pokud někdo chce psát něco s pomocí jQuery, musí bezprostředně znát dokonale samotný JavaScript. I když je jQuery framework, tak stejně nepokryje vše, co by měl velký projekt mít.
  Dnes už nepíšu nic klasickym stylem jQuery, ale každá funkce je psaná jako tzv. plugin do jQuery, abych mohl využít plně objekty a DOM.

 4. maryo

  Re: Zlepšite svoje jQuery – OOP, menné priestory, pub-sub

  Cool, ten trik s .bind jsem neznal.
  Jen malej bezvyznamnej detail. Ma nejakej vyznam proc this.node = $node a ne this.$node = $node?

  1. srigiAutor příspěvku

   Re: Zlepšite svoje jQuery – OOP, menné priestory, pub-sub

   Len moje rozhodnutie. Nemam rad, ked je znak dolaru inde ako na zaciatku. Ten znak je len take pripomenutie, ze v premennej je ulozena jQ kolekcia. Ale v objekte samotnom som to uz nepovazoval za nutne si takto pripominat.

 5. Daniel Steigerwald

  PubSub v jQuery už je

  PubSub pro objekty v jQuery funguje, a nevím nic o tom, že by byl pevně svázaný s elementem, nebo že by snad byl výkonostně problematický.
  Příklad http://jsfiddle.net/fReSv/
  Nevidím žádný smysl v tom, reimplementovat PubSub. Naopak, díky jQuery můžeme těžit z toho, že mám e.preventDefault např. i na syntetických eventech.

 6. maryo

  Re: Zlepšite svoje jQuery – OOP, menné priestory, pub-sub

  Taky jsem s tim mel nekdy driv problem a musel jsem ten event zachytavat na DOM elementu. Mozna, ze to teda opravili.

 7. juzna.cz

  Spatne retezeni funkci

  Vubec se mi nelibi, jak retezis funckce validate a submit. Funkce by mela mit vystizne jmeno podle ktereho by melo byt jasne co dela. Kdyz se podivas na funkci validate, co asi dela? Je ti hned jasne, ze „validuje a odesila formular“? Radeji bych pridal dalsi funkci (bud anonymni, nebo validateAndSubmit), aby to bylo jasne.

 8. Eda

  Pokračování?

  Díky za fajnový screencast. Takovýto materiál v češtině/slovenštině se tak často nevidí. Jeden tip za druhým. Obzvlášť pro začátečníky v JS velmi přínosné :-)

  Už se nemůžu dočkat pokračování.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3603