Komentáře k článku

Webdesignérův průvodce po CSS3: animace

V minulém díle jsme si ukázali, jak udělat náš web krásnější s pomocí CSS3. Dnes nás čekají přechody, transformace a animace. Ty byly ještě nedávno hlavně doménou Flashe a JavaScriptu, nyní přicházejí přímo do CSS. Hlavní tahoun v jejich prosazování a implementováni je Apple (Webkit) a lze si s nimi skutečně vyhrát.

Zpět na článek

9 komentářů k článku Webdesignérův průvodce po CSS3: animace:

 1. kerth

  ???? 4 znaky

  ma este nejaky zmysel zdielat informacie na sieti alebo to budu len farbicky a poskakujuce somarinky?

 2. mikiqex

  Webové hry a prezentace

  Tyto efekty zcela jistě najdou uplatnění v nových webových hrách a působivých webových prezentacích. Doufám, že se nedostanou do rukou blogískařům a webdesignérům bez grafického cítění, abychom se nevrátili o takových 10 let zpátky, kdy třeba frčel tag MARQUEE…

  1. juraj

   Re: Webové hry a prezentace

   Najvtipnejšie je na tom to, že W3C pracuje na tzv. Marquee module pre CSS3. Môžeš hádať, čoho sa týka.
   Osobne sa mi nezdajú tieto vlastnosti vôbec užitočné a konzorcium a vývojári prehliadačov by sa mali sústrediť na iné časti návrhu CSS3.

  2. Martin Michálek

   Re: Webové hry a prezentace

   Proč? Vy blogísky čtete, že by vám tam vadily? ;-)

   (To bychom za sebou měli laciný úvod a teď vážně…) Naopak doufám, že tyhle malé parádičky s velkým efektem půjdou dělat co nejjednoduššími prostředky a že šanci dělat si takhle radost dostane co nejširší skupina lidí.

   Vždyť pro koho ty technologie vymýšlíme nebo implementujeme? Pro vývojáře nebo pro lidi na druhém konci drátu?

   Ať si s tím pak každý naloží jak chce. Vždyť svoboda je jeden z důvodů, proč všichni web tak máme rádi, nebo ne? :-)

 3. Luboš

  Půjde to v prohlížečích nějak vypnout - zablokovat ?

  Všechny tyto přechody a animace mi velmi vadí, zatím to řeší noscript apod. I na desktopu mám vypnuté efekty přechodu – zdržuje to.

 4. MCZ

  Příklad a jeden tip...

  Css transitions šikovně používá třeba neowin.net (zkuste třeba v Chrome). Není to nijak přehnané a ta postupná změna barvy odkazů po najetí web hezky oživuje. Pokud to budou designéři takhle střídmě využívat, pak nevidím důvod být proti (byť to samozřejmě není ta nejdůležitější část CSS3).

  Jinak spíše než k pseudoclassám hover apod. doporučuji dávat ono -webkit-transition … rovnou (např.) k selectoru „a“; Vámi uvedený příklad má totiž tu nevýhodu, že (přinejmenším v tom webkitu) pak dochází k tomu, že odkaz sice hezky animuje po najetí, ale při mouseout už změní barvu okamžitě, jelikož se transition uplatní skutečně pouze po najetí kurzorem na element, ovšem už ne po jeho opuštění.

  1. Jan Sladek

   Re: Příklad a jeden tip...

   Diky za poznamku k prikladu, mate pravdu. Pro ucely clanku mi prislo jasnejsi to dat k :hover a na tento drobny nedostatek jsem nepomyslel. :)

 5. vks

  Re: Webdesignérův průvodce po CSS3: animace

  >>> Kromě Internet Exploreru je podporují všechny zbylé prohlížeče (Firefox, Chrome, Safari, Opera) ve svých stabilních verzích.

  už mě unavuje, že někdo dělá něco co není globálně kompatibilní. IE je ve všem stále pozadu, a má to jediný následek: brzdění vyvoje kuli tomu, že nějací kreténi používají explorer.

  S každou verzí flashe mě prohlížeč šikanuje, že si prostě musím updatovat.
  proč nikdo nenutí uživatele starých explorerů aby aktualizovali?
  prostě zamezit přístup na Facebook, když je prohlížeč starý == to posune vývoj, aspoň na úroveň standardů z roku 2003… nějaké XHTML a CSS3

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3337