5 komentářů k článku Vyvíjíme pro Android: Intenty, intent filtry a permissions:

 1. msx

  Informácie pre starší Android

  Ja by som mal otázku, či sa bude seriál zaoberať aj vecami, ktoré v novej verzii 4.1 stratili význam. Konkrétny príklad ma nenapadá, ale ide mi o to, že možno raz narazím na niečo, čo je v 4.1 vyriešené tak, že strašie postupy nie je nutné využívať a ja keďže mám Android 2.2 budem nútený využiť práve ten postup vhodný pre mňa.

  1. Matěj KonečnýAutor příspěvku

   Re: Informácie pre starší Android

   Snažím se zachovávat kompatibilitu až po Android 1.6 (API 4). Kdybychom se něčemu novému věnovali (a nejspíše budeme), určitě ukážu i způsob, jak se to dělá na starších telefonech (pokud to lze). Takže je sice možné, že kdybychom si povídali třeba o Action Baru, tak to na svém telefonu nespustíš a budeš muset použít emulátor, ale, když už se bavíme o Action Baru, tak bych řekl, že na starších Androidech můžeme buď použít klasické menu (pokud od Action Baru nic více nechceme), anebo bych odkázal na nějaký návod, jak to vyřešit na starších telefonech (protože zrovna v tomhle případě se bez toho dá určitě obejít, takže nějaké workaroundy sám popisovat nebudu).

 2. Robert

  Existuje možnost samostatného obsloužení intentu nebo určení pořadí jejich provádění?

  Čau,

  napřed mi to nedá a musím poděkovat za velmi kvalitní a srozumitelně napsanou práci, kterým je celý Androidí tutoriál. Dokonce jsi mě donutil použít diakritiku v komentáři, abych nesnižoval kvalitu celé stránky :-)

  K otázce: existuje možnost jak pomocí receiveru obsloužit intent (jakým je například příchod nové sms-který obsluhuje více aplikací) a zajistit si být první v pořadí nebo dokonce být jediní kdo tento intent obslouží?

  Díky za tutoriál!
  Robert.

  1. Matěj KonečnýAutor příspěvku

   Re: Existuje možnost samostatného obsloužení intentu nebo určení pořadí jejich provádění?

   Ahoj,

   děkuju moc za pochvalu, vážím si jí. Co se Tvé otázky týče, nikdy jsem nic takového nedělal, takže nemůžu říct, jak přesně to funguje (tzn. jak zajistit, abys byl stoprocentně první, když se o totéž snaží i ostatní aplikace), ale myslím, že hledáš informace o tzv. <i>ordered broadcast</i> (viz bod <i>ordered broadcast</i> v dokumentaci BroadcastReceiver-u.
   Matěj

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3691