Komentáře k článku

V partě se to lépe učí

Programátor tvrdej chleba má. Musí se pořád učit nové a nové věci. Doktoři třeba taky, ale jim se za pět let nezměnila pod rukama anatomie na verzi 2.0. Naštěstí se dnes nemusí učit už jen z knížek. Může se učit i online, ale hlavně: může se učit i naživo! Školení totiž nemusí být jen nudný den!

Zpět na článek

7 komentářů k článku V partě se to lépe učí:

 1. donny

  Re: V partě se to lépe učí

  Zrovna jsem si vzpomněl, že jsem na nové doméně zdrojáku nezablokoval blokování reklam. Jinak je článek fajn.

  1. Michal Illich

   Re: V partě se to lépe učí

   Trochu si protiřečíte. Na jedné straně chválíte článek, na druhé blokujete provozovateli způsob, jak na články získat peníze.

   A to nemluvím o tom, jak málo reklamy tady je (pokud se nemýlím, tak tohle je první banner za dva měsíce.

 2. kolemjdoucí

  lékaři

  Článek je fajn, dobře se četl a je to pravdivý postřeh. Nicméně musím říct, že jsem ho málem nečetl, protože první odstavec mne zvedl ze židle. Podceňování učení v jiných oborech nemám obecně rád, ovšem zrovna u lékařů to je doslova chucpe.

  Objem informací, které musí zejména specializovaní lékaři vstřebat, mnohdy přesahuje úroveň celé anatomie. On to pacient u řadového praktika příliš nepozná, ale mnoho věcí se mění extrémně radikálně, objevují se mechanismy, které mohou naprosto otočit léta zavedený léčebný postup, mění pohled na fungování lidského těla, objevují se noví nečekaní původci onemocnění atd. A to se klidně může po pár letech opakovat. Ono stačí porovnat objem časopisů a literatury pro lékaře a programátory. Při vší úctě mají programátoři objem toho, co je pro ně nového, podstatně menší.

  Navíc – člověk, který obhajuje vzdělávání, by měl mít úctu a respekt ke všem, kteří celoživotní vzdělávání podstupují bez ohledu na obor i objem informací. Bouřlivý vývoj prodělává mnohem více oborů a i kdyby těch informací bylo z pohledu laika málo, může se jednat o další zásadní vazby v pozadí, které laik nevidí. Někdy stačí jeden krátký článek na to, aby člověk byl nucen zahodit většinu dosavadních znalostí a začal téměř od začátku, protože daný článek strhne lavinu někde úplně jinde.

  1. Patrik Šíma

   Re: lékaři
   Po roce od promoce se setkali dva bývalí spolužáci: „Člověče, když pomyslím na to, jaký jsem já inženýr, tak se normálně bojím jít k doktorovi!“

 3. Opravdový odborní :-)

  Skromnost a tradice?

  Koukám, že „tradiční páteční“ teď vycházejí ve středu. Bude z toho tradice?

  Povídání je to pěkné, jen mi přijde, že autor je zbytečně skromný – jmenoval svoje konkurenty, ale na zmínku o vlastní firmě zapomněl.

 4. mluno

  V obou oborech se mění hlavně nástroje

  Programátorům se snad taky teorie grafů (a další aparát, který využívají) nemění pod rukama (myslim, že v té medicíně jde teorie rychleji, než v programování). Mění se implementace a podobně jako lékař se musí naučit ovládat robotickou ruku namísto skalpelu (ale to zárověň nesmí zapomenout), tak se programátor musí zkamarádit s jiným vývojovým prostředím (ale assembler taky nesmí zapomenout). Ale obojí jsou pouze nástroje k něčemu. A to něco je +/- stejné. Programátor má předně programovat něco a ne v něčem. To je samozřejmě můj názor, někdo to vidí jinak.
  Vzhledem k tomu, že jsem už několikrát narazil na problém nebo nejasnost,, se kterou si nevěděli rady ani lidi od výrobce na jeho fóru, obávám se, že školení s možností se hned zeptat nezabere.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3658