Komentáře k článku
Tvorba moderního e-shopu: Bower, Yeoman a Gemnasium

Po krátké odmlce se vrací seriál o tvorbě e-shopu. Tento díl bude věnován především nástroji Bower, který složí jako balíčkovací systém pro uživatelskou část, a také nástroji Yeoman pro scaffolding.
Chybové hlášky Angularu
To je náhoda, zrovna včera večer jsem taky napsal článek o vývoji v AngularJS: http://blog.janmarek.net/post/o-efektivite-frameworku
Re: Chybové hlášky Angularu
Právě chybové hlášky Angularu byly přepsány do srozumitelnější podoby, Angular 1.1 by na tom měl být podstatně lépe.
Re: Chybové hlášky Angularu
Tak snad na tom ještě zapracují, protože ten můj příklad se v Angularu 1.1.5 od poslední stable verze liší jen v tom, že přidali podporu pro ===.
Díky za oba seriály
Uf, tak jsem se pročetl až sem, přesně takový úvod do Node.js jsem potřeboval. Ze začátku mi Node.js připadal děsně roztříštěný, milion knihoven na milion věcí, teď už se v tom snad začínám trochu lépe orientovat.
Hodně se mi líbí i ta myšlenka návrhu frontendu na falešné implementaci backendu. Podle mě by se to dalo aplikovat i při vývoji klasických PHP aplikací. Prostě by se servisní vrstva nejdřív definovala pomocí interfaců, které by se v configu namockovaly nějakým nástrojem typu Mockista. Frontend by pak mohl kódovat presentery a šablony rovnou pro ty objekty, které se teprve napíšou. Ještě to promyslím…
Re: Díky za oba seriály
Tenhle komentář mě potěšil. Právě programování frontendu proti apiary je to gró celého seriálů, to nejdůležitější, co má celý seriál čtenářům dát. Pokud se to podaří nějak vyřešit i v případě klasických PHP aplikací, tak by to bylo výborné. Jinak na podobné téma budu mít přednášku na Webexpu (http://webexpo.net/prague2013/talk/single-page-applications/) a něco jsem popisoval i na blogu (http://weblog.ronnieweb.net/2013/05/moderni-vyvoj-aplikaci/).
Re: Díky za oba seriály
Jakube zdravim,
tiez momentalne pracujem na vyvoji frontend aplikacie v Angular.js. A tiez sme sa rozhodli pre Apiary.io. Ten nastroj vsak nepouzivam na nic viac ako na dokumentovanie API pre kolegu, ktory implementuje backend.
Chcem sa opytat – ked som si zapol mock server u Apiary, vsimol som si header
X-Rate-Limit-Remaining
a init hodnotou 120. Nie je to malo? IMHO taky limit som schopny vycerpat do obeda.Dalsi vec co ma zaujima – v Blueprint sa definuje call request->response. Ak to spravne chapem, v pripade kolekcii zapisem do Blueprint vzorovy response s jednym prvkom obalenym v
[ ]
. Nie je trochu nedostatocne vyvijat app s dummy kolekciami o jednom prvku?Spolu s velkou neprehladostou Blueprint (vsetko v jedinom subore) a nemoznostou prichodzie rq nejako spracovat (filtrovanie, pagination) su tieto body dovodom preco som si napisal vlastny server v Express (pouzivam grunt-express) a fixtures mam v statickych
.json
suboroch, ktore tento server cita posiela ako response.Ked odladim aktualnu cast aplikacie, na ktorej pracujem pomocou tychto fixtures (ladim co vsetko budem v response potrebovat), copy-pastnem vzorovu cast fixture do Apiary a notifikujem backendistu nech si pozrie zmeny, ktore pozadujem.
Na tvoju prednasku sa pojdem urcite pozriet, prip. ta pohladam na pokec.
Re: Díky za oba seriály
Ahoj,
Apiary jsem zatím moc nepoužíval tím způsobem, na co je stavěné, ale trochu jinak. Lokálně, tj. synchronizace apiary do githubu do souboru.apib + stažení přes git ke mně. Podrobně je to popsáno zde: http://www.zdrojak.cz/clanky/angularjs-direktivy-a-testovani/.
Co se týče blueprintu, vidím to stejně jako ty. Příjde mi také hodně nepřehledný a proto jsem začal vyvíjet něco, co by vyřešilo problémy, které s Apiary aktuálně mám. Jde jak o to, co zmiňuješ, tak také některé další věci, dynamické prvky, třeba vrácení aktuálnío data v kolekci, což už jsem dříve potřeboval. Zároveň tam ale chci synchronizaci s Apiary, aby se zachovala dokumentace. Nechtěl jsem to nikde říkat, ale rád bych to dokončil do Webexpa a tam to také ukázal.