12 komentářů k článku Soap opera CSS prefixů aneb -webkit-property vládne všem:

 1. mpscz

  Pokud nějaký prohlížeč, který není postaven na Webkitu

  a má mít implementován prefix -webkit, měl by výrobce takového prohlížeče napřed buďto implementovat jádro Webkit namísto vlastního nebo alespoň zaručit 100% kompatibilitu se všemi funkcemi Webkitu.

  1. tiso

   Re: Pokud nějaký prohlížeč, který není postaven na Webkitu

   …ale ani to nezaručí komptatibilitu v čase…

   1. mpscz

    Re: Pokud nějaký prohlížeč, který není postaven na Webkitu

    Kompatibilitu v čase v této džungli nezaručuje vůbec nic. Standardy ani ty psané se vesele nedodržují, někdo něco implementuje, jiný na to kašle, třetí to implementuje částečně, čtvtrý to pozmění k obrazu svému…

    1. alfi_

     Re: Pokud nějaký prohlížeč, který není postaven na Webkitu

     a to jako, že někde jinde je ta džungle lepší? HTTP, SIP, IPv6.. specifikace jsou všude stejné, ale každý si z nich implementuje, co a jak chce. a když si stěžujete, pak vám i renomovaný výrobce komerčního sw řekne, že oni tu (možná ne úplně do detailu přesnou) specifikaci chápou jinak a že nic opravovat nebudou.

  2. jlx

   Re: Pokud nějaký prohlížeč, který není postaven na Webkitu

   To je nesmysl, stačí když výrobce implementuje prefix -webkit pro určitou podmnožinu CSS vlastností a to tak, že výstup bude stejný jako u Webkitu (což např. u Firefoxu, či Opery v mnoha případech platí).

 2. vasek7

  Sémantika prefixu

  Ten prefix vlastně říká: „Pozor pozor, používám tuhle CSS vlastnost v době, kdy je teprve experimentálně implementovaná konkrétním výrobcem prohlížeče.“ Takže pokud prohlížeč uzná, že je konkurenční implementace dostatečně kompatibilní, použije vlastní implementaci. Nic hrozného se vlastně neděje. Po čase si webdesignéři uvědomí, že prefixy jsou nějaké divné a přestanou je používat. Doufám.

  1. Martin HassmanAutor příspěvku

   Re: Sémantika prefixu

   Prefixy *byly* považovány za místo, kde by měl být člověk opatrný. Ale to se za posledních pár let docela změnilo. Webdesigneři si na ně jaksi zvykli a používají je bez skrupulí. A ono to nevadí a funguje. Zatím. 8-)

 3. 0xf

  Re: Soap opera CSS prefixů aneb -webkit-property vládne všem

  podle me je to jednoduche.. pokud delam all browser code tak pouzivam pouze standart jsem omezen ale +/- vim ze to vsude pojede. I kdyz je toto odvazne tvrzeni. Pokud delam treba v intranetu pro homogeni prostredi tak si tyhle spasy mohu klidne dovolit.

 4. alancox

  Na vině je W3C

  Pokud W3C hodlá vyvíjet asi 10 let či víc.

  Pokud jenom vývoj jedné verze CSS zabere W3C také kolem 10 let.

  Pak je naprosto jasné, že vývoj bude živelný a časem obejde W3C zcela.

  Ale největší vina je to autorů příruček, kteří masově doporučují používání experimentálních vlastností webkitu jako standardní postup.

  Já bych jako firma programující browser už dávno implementoval nejenom prefix webkit. Chránil bych podíl browseru, ne vytahoval W3C a blbě programujícím kodérům osiny ze zadků z jejich neschopnosti.

 5. sachy

  To snad není pravda...

  Ještě všichni začněte podporovat podtržítkový hack, ten se přece taky masivně používá a je v každé učebnici!

 6. Chamurappi

  Zafixovaný prefix na Webylonu

  Tématu prefixů jsem se obšírněji věnoval před dvěma týdny na Webylonu. Prosil jsem Zdroják o zprávičku, marně. Možná jsem to měl napsat anglicky, třeba bych pak měl šanci aspoň na odkaz z tématicky souvisejícího článku :-)

 7. Jan33

  Opera už přešla ...

  Věta „Opera již od slov přešla k činům.“ dnes dostává, když přichází Opera Ice s novým jádrem, úplně jiný rozměr ;-)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3661