Komentáře k článku

Redux + React – Redux

V minulém díle seriálu jsme si nakonfigurovali webpack nad projektovým adresářem. Také máme připravený dev-server a víme, jak exportovat minifikovaný bundle pro produkci. Navíc můžeme používat nové vlastnosti JavaScriptu. Dnes si nainstalujeme Redux a podíváme se, jak funguje v jednoduché aplikaci.

Zpět na článek

5 komentářů k článku Redux + React – Redux:

 1. Vláďa Galaktionovič Korolenko

  Úžasný tutorial. Proč je dobré mít immutable data chápu, ale nevím proč musím v reduceru mít všechny funkce immutable Co by se stalo kdyby to nezkopírovalo parametr ale rovnou by ho to přepsalo? O.o Možná blbá otázka ale díky ;)

  1. Tomáš RandusAutor příspěvku

   Re:
   To je náhodou dobrá otázka. Jde o to, že na Store máš pověšenou prezentační vrstvu (třeba React) a store dá té vrstvě vědět že se něco změnilo jen v případě, že platí podmínka: novýStav !== původníStav. No a pokud modifikuješ objekt, tak tahle podmínka nebude platit a prezentační vrstva se o změně nedozví.

   Stejné porovnání probíhá i hlouběji v Reactu z důvodů lepšiho výkonu aplikace a zase musí platit, že nová data lze porovnáním poznat od starých i u vnořených struktur dat.

   V neposlední řadě to umožňuje lepší ladění aplikace, je praktické když stará data zůstávají pro porovnání s novými. Pak je možné dělat některé neskutečné triky jako je krokování aplikace oběma směry.

   Ahoj

 2. Lukáš Svoboda

  zdroj citace - co ve storu byt nemusi
  Prvně díky za tutorial.

  Autor Reduxu Dan Adamov upozorňuje, že není třeba návrhový vzor brát
  jako náboženské dogma. Jsou věci, které do Store nepatří a mohou být
  uloženy jinde…

  Rád bych se o této problematice dozvěděl víc. Jaký je link na zdroj, případně další text na toto téma.

  1. Tomáš RandusAutor příspěvku

   Re: zdroj citace - co ve storu byt nemusi
   Bylo to řečeno nauplné konci workshopu na konferenci React Europe 2016. Padlo to nad kódem:

   https://github.com/gaearon/workshop

   jako vysvětlení, proč jsou některá data uložena jen v URL a do Store se neduplikují. Dan dodal, že single source of truth neznamená, že zdroj musí být jenom jeden pro všechny pravdy, že každá pravda může být z jiného (jediného) zdroje.

   Co si o tom myslíš ty?

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=18322