14 komentářů k článku ORM test PHP frameworků – PHP, závěr:

 1. pepca

  Zdrojáky
  Jsou někde k dostání zdrojáky benchmarku, které všecko spustí a vygenerují mi ty grafy znovu a znovu? Chci mít možnost si to porovnat s vlastním frameworkem a hledat optimalizace, které různé frameworky mají.

  1. Jaroslav JakouběAutor příspěvku

   Re: Zdrojáky
   Zdrojové kódy nebyly ke článku zveřejněny, protože disk s celým serverem a všemi kódy je poškozen. V současné době je v opravně a až se vrátí, tak se pokusím veškerá data uveřejnit.

 2. janek

  :)
  Skutečně mě fascinuje zoufalost redakce, že má odvahu zveřejnit takový blábol. Poslední díl jen podtrhuje celý seriál.

  Dokonce nechybí ani perlička na závěr a vítězem testu frameworků se stalo čisté PHP, bravo :D

  Ovšem ty zdůvodnění a závěry, proč ten který fw dopadl jak dopadl…. to je opravdu vrchol. Nic tak odfláknutého a amatérského jsem dlouho neviděl.

  Znovu žádám redakci, aby před článek přidala výrazné upozornění, že se jedná pouze o seznam náhodně seřazených php frameworků a hlavně začátečníci by ho v žádném případě neměli číst, neboť hrozí výrazné uvedení v omyl.

  1. frosty22

   Re: :)
   To je pravda .. mnohem užitečnější by bylo, kdyby autor porovnával, jak se mu s každým frameworkem pracovalo, jak rychle se s ní dokázal základy naučit, co bylo pro a proti – a vést porovnávání tímto směrem.

   Porovnávání rychlostí frameworku nemá žádný význam – jak je psáno v závěru „Tento test nevznikl jen z důvodu nedostatku takovýchto porovnání“ – důvod proč jich je nedostatek je ten, že se to nedá takto srovnávat a zvláště opera s databází – to se netestuje rychlost frameworku, ale pouze některé z jejích komponent pro práci s databázi a to i dost frameworků jich má několik.

   A vybírat ještě framework podle tohoto testu? Víceméně všechny dopadli výkonostně stejně – ty rozdíly nikoho nezajímají – mnohem důležitější je:

   – komunita kolem frameworku
   – má nástroje, které k danému projektu potřebuju
   – jsou pro něj doplňky, které mi ušetří práci
   – budu pracovat s kolegy, který již nějaké FW umí
   – … atd..

   A už jen poslední věc – rychlost PHP vs. databáze, alespoň tady mohla být uvedena zda se jednalo o testování PDO, nebo nativní funkční mysql_* …

 3. Jan Pobořil

  Důležitost rychlosti
  Nechci tady nadávat na autora, chápu jeho motivaci dodat srovnání, které chybí. Pokud se to bere ve správném kontextu a nedělá se z toho hledání nej frameworku, tak to tady má své místo. V článku to je napsáno, ale někteří by to nepochpili ani kdyby to bylo v pruhovaném rámečku s velkým nápisem POZOR.

  Ohledně rychlosti, neměla by se přeceňovat. V dnešní době je výpočetní výkon stále levnější a lidé dražší. A nepředpokládá se, zle by se to někdy mělo obrátit. U drtivé většiny projektů je tedy mnohem výhodnější to napsat rychle než výkonně. Je opravdu jen velmi málo projektů, kde by přímo výkon frameworku hrál zásadní roli.

  Já například používám Drupal, protože se v něm vyvíjí velmi rychle a při využití všech možností cachování ani moc nežere. Co z toho, že při vypnuté cache potřebuje na jeden pageview nad 100 dotazů na databázi?

  1. Petr Prchal

   Re: Důležitost rychlosti
   Vy budete taky mistr sveho remesla.. Samozrejme, ze zalezi na rychlosti (ano, pracuju na velkem projektu, ne nepouzivame PHP), v momente, kdy vasi aplikaci zacne pouzivat vice lidi vsadte se, ze vykon budete resit, pokud to neni staticka stranka.

   Problem tohoto skvostneho serialu neni ani tak v tematu, ale ve zpracovani, v tom, ze se meri ORM a v testech ani napsano, co za ORM je pouzito, to ze testovani je totalne nesmyslne, nikdo nepotrebuje jednoduchy select a neukaze se tak optimalizacni sila ORM a dalsich tisic veci…

   BTW: Drupal neni framework ale CMS…

   1. karlos

    Re: Důležitost rychlosti
    drupal uz delsi dobu lze povazovat spis za framework a s prichodem osmicky to bude 100% pravda (symfony2 naspodku).

    Fajn, delas na velikananskem projektu kde nemuzes vyuzit cachovani. Kolik takovych za rok delas?

    Navic zrovna takovy test za jak dlouho projde SQL prikaz nevypovida VUBEC NIC.

 4. Konrad

  perfektni ukazka, jak se to nema delat
  ty zavery mne taky bavi:
  – „Na základě těchto výsledků nelze určit, který framework je nejrychlejší nebo nejlepší.“ – Tak proc tolik energie a prace?
  – „… k srovnání v určitých podmínkách …“ – Spis neurcite.

  Ten zaver sice hodne vysvetluje (polehcujici okolnost), ale asi spis bych to zaradil jako osobni blog s nazvem ‚Jak jsem si vybral framewirk‘, nez seriozne tvarici se clanek.
  Myslim, ze v tom pripade tech ostrych a negativnich reakci hodne ubylo. A naopak, mozna by padlo vic navrhu, poznamek, poznatku …

  Ale jinak fajn lehke ctivo na leto :)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=8857