3 komentářů k článku Jaké novinky přinese PHP 7.2:

 1. Lukáš Brzák

  Super
  Díky za sepsání :-) Plno novinek zlepší čitelnost PHP, což je super .. nejvíc mě mrzelo zamítnutí RFC: Trailing Commas in List Syntax, ačkoli chápu, že snažit se toto dostat do minor verze není dvakrát dobré. Věřím, že se toto objeví v PHP 8 …

 2. Petr

  Používáme php od verze 5.3 vejš. Proč? Protože si klienti nezaplatili upgrade aplikace/webu. Jsou spokojeni s tím co mají a bezpečnostní hrozby je netrápí.

  1. Lukáš Brzák

   Re:
   Neznám vaši firmu, ale často jsou takové problémy způsobeny:

   • špatnou prodejní strategií (prostě nevíte, jak to máte prodat)
   • neochota firmy investovat do sebevzdělávání či posouvání kódu vpřed (někdy vývojářům vyhovuje patlat se ve starém kódu a neposouvat sebe ani kód dopředu)
   • chyba v sestavení servisní smlouvy (obchoďáky prostě nenapadne prodat pravidelné aktualizace a nebo vůbec neví, jak správně argumentovat)
   • management o důležitosti opravy technických dluhů či povyšování verze PHP nemá ani tušení. Často ani neví, že je kód nějaký špatný a tak to neví ani zákazník. Tohle je zodpovědnost vývojářů, ti musí mít sepsaný přesný přehled o tom, co je potřeba zapracovat. Pokud netlačí na management, pak je to jejich chyba. Pokud tlačí a management to neakceptuje nebo se nesnaží prodat klientovi, je nejvyšší čas firmu opustit ;-)

   Ze zkušenosti vím, že to z 90% není klient, kde je chyba ;-)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=20329