Komentáře k článku

HTML5 EventSource: Serverem zasílané události proudí nepřetržitě…

Nedivil bych se, kdyby někdo z vás nepřemýšlel, jestli o tom někdy v minulosti už slyšel. Co to sakra jsou „Server-sent events“? Mnoho lidí o nich nikdy neslyšelo, i když jsou s námi už docela dlouho. Za ta léta specifikace zaznamenaly významné změny a API vzalo za své, právě díky novějším sexy komunikačním protokolům, jako jsou třeba WebSockety.

Zpět na článek

9 komentářů k článku HTML5 EventSource: Serverem zasílané události proudí nepřetržitě…:

 1. Martin Kupec

  Chybka v kódu
  Pokud má být kód uvedený v článku brán jako celistvý a jako takový být funkční, tak při vytváření objektu EventSource je použita proměná ‚source‘, v navazujícím kódu už však ‚eventSource‘, což jako celek nefunguje. V kódu na Githubu je to ok.
  Jinak je to přínosné čtení, díky.

 2. SUK

  Long polling?
  Zdravicko, kde je ten rozdil proti Long pollingu? Pripada mi to prakticky jen jako api pro longpolling. Je tomu tak nebo jsem neco duleziteho prehledl?

  1. Pavel LangAutor příspěvku

   Re: Long polling?
   Rozdíl je ten, že long polling uzavírá spojení po každé odeslané zprávě, kdežto EventSource udržuje spojení otevřené.

 3. ivec

  Pocet spojeni ...
  Ahoj,

  Dekuji za super clanek uz dlouho jsem neco podobneho hledal a zkousel ruzne techniky.

  Nicmene chapu to dobre ze spojeni je otevrene, a muj dotaz zni na limity. Kolik otevrenych spojeni unese IIS server vim ze se to da nastavit. Nicme mam obavu ze pokud bych tuhle techniku nahodil na IIS server ktery generuje napriklad 2000 odpovedi za minutu napr. pro 2000 klientu, tak mi lehne server protoze tolik otevrenych spojeni proste neustoji.

  Nebo se pletu? Vite nekdo o nejakem clanku kde bych se mohl docist jak tyhle otevrne spojeni resit?

  Technika typu: Klient se periodicky zepta tudiz otvre spojeni dostane odpoved pak vse uvolni se mi zda vice setrna na zdroje vse se po dokonceni uzavre a server bude mit vice zdroju.

  Nebo si tim nemam lamat hlavu? Zajimaji me limity teto techniky …

  Dekuji za odpoved.

  Ivan

  1. Pavel LangAutor příspěvku

   Re: Pocet spojeni ...
   3000 spojení není problém, lze se dostat i na vyšší čísla (50K+). Záleží hodně na versi a konfiguraci serveru a operačního systému. Obecně IIS na toto není uzpůsoben ve výchozí konfiguraci, viz odkazy níže.

   Je ale vždy dobré si napsat malý test, který nebude spočívat v ničem jiném, než že po dobu např. 30 vteřin bude blokovat server a pak odpoví třeba jen jednoduchým textem a použít nějaký nástroj, který vytvoří spoustu paralelních připojení, např. ab nebo nějaký jiný.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=11634