3 komentářů k článku Gulp vs. Grunt: souboj bez vítěze a poraženého:

 1. MilanLempera

  Gulp vs. Grunt
  Díky za pěkné shrnutí a příklady.
  Jen je potřeba doplnit, že velký počet pluginů gruntu není dán jeho velkým rozšířením, ale filozofií. Pro grunt musíš mít na všechno plugin, do konfigurace js kód nenapíšeš. Naopak filozofie gulpu je piš JS, nepiš plugin, když můžeš snadno použít nodejs modul. To ti dává výrazně větší flexibilitu.

  Ve firmě jsme nejprve používaly grunt, ale pak jsme přešli na gulp, hlavně kvůli čitelnosti/srozumitelnosti. Nemusíš být js progamátor, abys pochopil co se v gulpfile děje. V případě gruntu pokud neznáš konkrétní plugin, moc toho z konfigurace nevyčteš. Takže pokud chcete taskrunner, ve kterém se vyzná každý člen vašeho týmu, je jednoznačným vítězem Gulp.

 2. Pavel Lang

  Gulp je lepší
  Souhlas s MilanLempera

  Dle mého názoru je Gulp lepší právě v tom, že upřednostňuje kód před konfigurací.

  Napsal jsem si také jeden nodejs projekt (sice to je čistě serverside věc bez nutnosti build nástroje — node-express-site-template), kde jsem preferoval nejprve JSON konfiguraci, ale ukázalo se to jako přítěž, tak jsem z toho udělal prostý javascript konfigurák.

  Můj motiv byl, že konfigurák – pro někoho, kdo bude nasazovat nějaký derivát z toho skeletonu – by měl být prostě konfigurák.

  U build nástroje bude konfigurák upravovat jen vývojář, který tomu stejně musí rozumět – tam je lepší dokumentovaný kód.

 3. Jirka Kosek

  Tak ještě by to chtělo porovnání s make a ant. Myslel jsem, že nový nástroj pro sestavování se stačí naučit jednou za deset let a ne každý rok. :-)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=13136