Komentáře k článku

Content-visibility: jedna CSS vlastnost všem rychlé vykreslení káže

V nově vydaném Chromiu/Chromu 85 se objevila nenápadná CSS vlastnost, která může mít obrovský dopad na zrychlení načítání stránky. Zapisuje se jako „content-visibility“ a je to v současné chvíli nejjednodušší způsob, jak prohlížeči říct: „přeskoč vykreslování tohoto prvku, dokud to nebude nutné“.

Zpět na článek

3 komentářů k článku Content-visibility: jedna CSS vlastnost všem rychlé vykreslení káže:

 1. shemale01

  Výkon
  Zajímavá vlastnost a co jsem tak koukal, tak porovnával Safari a Chrome, tak Chrome ne znatelně rychlejší. Jen mě mrzí, že ikdyž existuje W3C, tak si výrobci implementují jen to co se jim líbí – asi, nebo jinak. Je mi jasné, že je W3C je spíše doporučení, než nějaká závazná norma, ale vývojář by opravdu ocenil, pokud by mohl psá jeden kód, přes brower-prefixů a vykreslní by všude fungovalo stejně.

  Bohužel, ačkoliv jsem příznivce Apple, tak mi přijde, že po uvolnění Edge založeného na Chromiu, trochu přebdal Apple inciativu „stup*dn*sti“ browseru po IE. Za mě je velká škoda, že Safari v některých věcech pokulhává, ale na druhou stranu to není takový balast jako Chrome.

  1. Jan ŠablaturaAutor příspěvku

   Re: Výkon
   Jejda, omlouvám se, něco se pokazilo a odpověděl jsem Vám v novém vlákně. :(

 2. Jan ŠablaturaAutor příspěvku

  Bohužel jak píšete, se Safari to vůbec nevypadá dobře.

  Předpokládám, že trable, kterým čelí/čelil Max Flitrman, znáte? Profík v oblasti webu veřejněji poukázal na problémy nejnovějšího Safari, a rázem se začaly dít podivné věci (chování Safari týmu, armáda botů/trolů, atd.). Více případně tady: https://medium.com/@firt/think-lazy-ba26097cfdca

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=23925