8 komentářů k článku Co Microsoft chystá (nejen) pro webové vývojáře:

 1. Ruthion

  IE 9

  Pochybuji, že v době, kdy Firefox i Webkit mají takové věci jako 3D kontext v canvasu, akcelerované video přes HTML video tag, kompilovaný javascript, podporu CSS3, může IE dělat něco jiného, než se snažit dotahovat náskok. Zatím to ale spíš vypadá, že se zpoždění IE za ostatními spíše zvyšuje.
  MS by měl opravdu vážně probrat otázku, zda s IE nepřejít na webkit/gecko, jinak si toho, že IE skoro nic neumí všimnou i BFU a opustí jej.

 2. 53456456

  6546

  Microsoft uz dnes berie standardy vazne – LOL!
  Microsoft berie standardy vazne iba tam, kde totalne zlyhal vlastnymi „standardami“: vlastnym CSS, vlastnym boxmodelom, atd. Napr. taky OOXML je krasny priklad ako Microsoft berie standardy vazne!

 3. pas

  HTML v SL

  Jak bude vypadat ta podpora HTML uvnitř Silverlightu? Bude se nějak využívat hostitelský browser nebo to znamená, že uvnitř SL bude jádro IE? (tak jako to má Adobe s Webkitem)

  1. Borek BernardAutor příspěvku

   Re: HTML v SL

   Technické detaily jsem zatím nikde neviděl, ale vzhledem k tomu, že velikost Silverlightu jako takového nenaroste, celkem určitě se bude využívat jádro nějakého stávajícího prohlížeče (na Windows by to IE/Trident být mohl, ale budou muset řešit i Mac).

   Jinak v článku chybí upřesnění, že vložený WebBrowser prvek funguje jen v OOB, což se hodně lidem hodně nelíbí (viz třeba komentáře k http://www.silverlight.net/…tml-content/). Během keynote tuto informaci z nějakého důvodu, světě div se, příliš nezdůrazňovali :)

 4. xx

  par komentu

  Rozhrani IE: tohle je naky ciste vyvojarsky UI, kde maji jenom to zobrazovaci jadro, z toho se neda usuzovat vubec nic (myslim, ze ACID 2 sveho casu poprve ukazovali taky s uplne presne stejnym UI :-)

  Silverlight for mobile: tady bych si na hlavni novinky pockal asi az do brezna na MIX 10, kde budou predstavena i WinMobile 7 (pokud teda nebude nejake drivejsi uvedeni).

  Standardy & ACID 3: rek bych, ze na tom stejne pro nejblizsi roky moc nezalezi, protoze defaultni soucasti Win7 je IE 8, takze osmickova verze bude zastoupena pekelne dlouho – takze se ty novinky beztak budou moct pouzivat jenom hodne selektivne.

  Adobe AIR – tady mam dotaz :) – Na jakych platformach to bezi? Protoze pokud to neni nejaka vyrazne multiplatformni zalezitost, tak by vskutku nebylo pro MS nakym extra prinosem predelavat cely .NET jenom kvuli tomu, aby to melo „nalepku Silverlight“…

  1. Borek BernardAutor příspěvku

   Re: par komentu

   Adobe AIR je skutečně multiplatformní technologie, běží na Windows, Linuxu i Mac OS X. Zajímavostí je, že běží i na Windows 2000, což už je operační systém samotným Microsoftem v mnoha případech nepodporovaný (např. WPF aplikaci tam nerozběhnete).

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=3126