Komentáře k článku

Android Studio – nové vývojové prostředí

Donedávna bylo základním, doporučeným, způsobem vývoje Android aplikací prostředí Eclipse s pluginem Android Developer Tools. Přestože jsem Eclipse dobře znal, nepracovalo se mi s ním dobře. Instalace byla komplikovaná, IDE pomalé a celkově to působilo neohrabaně. Nedávno ale Google přišel s novým vývojovým prostředím, Android Studio, které vám chci ukázat.

Zpět na článek

10 komentářů k článku Android Studio – nové vývojové prostředí:

 1. Tomáš

  HW Náročnost
  Když jsem AS testoval týden po představení na I/O Extended tak byl o dost hw náročnejší než eclipse. Roztáčel mi vetráčky, jako kdybych hral nejakou hru. Zapracovali na tom?

  1. Vojtěch SemeckýAutor příspěvku

   Re: HW Náročnost
   Tak ono jakékoliv IDE napsané v Javě je, svým způsobem, taková „hra“ ;-)

   Ale jinak si nemyslím, že by se HW náročnost od května nějak zásadně změnila. Já mám ze Studia subjektivní pocit, že je to svižnější, než Eclipse. Ale nesmíme zaměňovat rychlost a HW náročnost. A dále taky pamatovat na to, že Studio dělá mnohem složitější analýzy kódu a to může CPU zatížit. Některé věci, pokud je nepotřebujete a zatěžují zbytečně HW, jdou také vypnout v nastavení.

 2. Tom

  Delphi a Android
  Když už je řeč o Delphi (ještě mám doma krabici s Delphi verse 1!),
  tak Delphi XE5 překládají i pro Android a iOS!

  1. Vojtěch SemeckýAutor příspěvku

   Re: Delphi a Android
   Krabici Delphi 1 sice už nemám, ale pamatuju si, že jsem si je koupil hned první den, co se u nás začaly prodávat :-)

   Jinak díky za tip, Delphi XE5 rozhodně vyzkouším.

   1. msx

    Re: Delphi a Android
    Lazarus to vie tiež, ale zadarmo. Akurát, že sa nejedná o finálny produkt. Lazarus pre desktop je už finálny, ale pre Android ešte vo vývoji.

 3. Tobiáš Potoček

  Vykreslování fontů v Linuxu
  Na Linuxu jsem zatím dával vždy přednost Eclipse a to především proto, že jako jedno z mála IDE používá nativní knihovny pro vykreslení UI. Jinými slovy, aspoň nějak koukatelně vypadá :) To bohužel neplatí pro IntelliJ IDEA, i když zvolením vhodného tématu se dá dosáhnout docela dobrých výsledků. Problém zůstává jen s editorem, který evidentně vykresluje fonty javovsky po svém a není to nic moc. Fonty, na které jsem zvyklý, vypadají ošklivě. Netušíte, jak prostředí přinutit, aby i v editoru vykreslovalo fonty hezky jako ve zbytku celého systému?

 4. filip.jirsak

  EAP < beta
  V terminologie JetBrains je EAP před betaverzí, tedy ještě to není ani beta. Předpokládám, že u Android Studia to bude stejné. Zvlášť když beta IntelliJ Idea 13 (na které je AS založené) vyšla až dnes — těžko bude AS ve stabilizaci napřed.

 5. error414

  Moc to nefunguje
  No tak jsem vyzkousel verzi 0.3.4 a zatim to teda moc nefunguje, import projektu z ecplipse se neobesel bez rucni upravy build.gradle, pak se pomoci externiho gradlu a nasmerovani na sdk z eclipse dalo provest assembleDebug.

  Stejne to pak spis nefungovalo nez fungovalo, nesla zkompilovat projekt, porad to psalo ze java.awt.image nebyl nalezen a podobne kraviny.

  1. Ivan

   Re: Moc to nefunguje
   Co sa tyka vyvoja pre Android za zmienku stoji uz spomimamny Lazarus, ale i Projekt Basic4Android. Toto su i cenovo dostupne, Delphi XE5 je sialene drahy okolo 4700 Eur.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=10223