Zveme vás na jsDevMeetup o Google Apps Script

V úterý 24. 4. se bude konat přednáška s názvem Google Apps Script = G Suite (automatizace || integrace || rozšíření). Ivan Kutil představí možnosti pro rozšíření Google aplikací, integraci služeb a automatizaci práce v G Suite. Další přednáška z cyklu jsDevMeetups se koná od 18:30 v posluchárně T9:111 na FIT ČVUT v Praze. Na akci je nutné se registrovat.

Google Apps Script je nástroj pro rozšíření Google aplikací, integraci služeb a automatizaci práce v G Suite. K dispozici je od roku 2009 a za tu dobu prošel dlouhou cestu, která není stále u konce, a má před sebou velkou budoucnost. Pomocí on-line editoru, jazyka JavaScript a připravených funkcí vázaných na Google API je téměř kdokoliv schopen vytvořit rychlou aplikaci či skript. Nedávno se přidala také podpora pro tvorbu botů v Hangouts Chat API.

Ivan Kutil patří k nejzkušenějším odborníkům na firemní služby Google v České republice. Profesionálně se těmto technologiím věnuje od roku 2008, kdy začal na zakázku programovat první iGoogle Gadgety. V roce 2011 spoluzaložil společnost AppSatori, která je lídrem v oblasti zakázkového vývoje automatizačních řešení pro G Suite. Zde má na starosti vývoj a konzultace řešení postavených na Google Cloud.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=21236