Zkracovač tr.im bude open-source

V minulých týdnech udělala zkracovací služba tr.im několik kotrmelců – nejprve poměrně dramaticky oznámila, že ukončuje provoz. Jedním z důvodů bylo, že Twitter si vybral jako defaultní zkracovací službu konkurenční bit.ly. Po několika dnech vzala věc obrat a provozovatel bit.ly oznámil, že tr.im hodlá zachránit a nabídl jim možnosti k pokračování provozu v rámci projektu 301works, což je ambiciózní projekt na archivaci zkrácených URL.

Provozovatel tr.im pomoc odmítl a jedenáctého srpna opět službu spustil. Patnáctého pak provozovatel překvapil jak Twitter, tak bit.ly tím, že oznámil přechod na open source model, kdy „služba bude vlastněna komunitou“. V nejbližších dnech by měl být uvolněn zdrojový kód pod MIT licencí a tr.im by tak měl být dostupný každému zájemci k implementaci.

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=850