W3C vydalo pracovní návrh specifikace pro komunikaci mezi doménami

W3C vydalo pracovní verzi (working draft) dokumentu Access Control for Cross-Site Requests, který specifikuje komunikaci webových aplikací napříč doménami a umožní tak překonat omezení dnešního AJAXu v prohlížečích.

Pokud se z http://exam­ple.org dotazujeme na zdroje na http://hello-world.example, použijeme opt-in mechanismus popsaný touto specifikaci (např. vložení Access-Control-Allow-Origin: http://example.org do hlavičky odpovědi), který umožní cross-site dotazování z http://exam­ple.org.

Komunikaci mezi doménami potřebují webové aplikace jako sůl, ovšem zda bude nakonec zrealizována podle této specifikace, není jisté. Součástí Internet Exploreru 8 bude totiž řešení stejného problému, ale jiným mechanismem, tzv. XDomainReques­t (XDR).

(Zdroje: W3.org, IEBlog)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=10