Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Vyšla finální verze Jaxer 1.0

Vyšla finální verze Jaxer 1.0

Po nedávném release candidate vychází stabilní verze Jaxer 1.0 (resp. 1.0.0.4147). Jaxer je AJAX server, který obsahuje zobrazovací jádro Gecko z prohlížeče Firefox a umožňuje tak psaní kódu v JavaScriptu, který proběhne na serveru ještě před odesláním stránky klientovi. Ke stažení je pro Window, Mac i Linux. Pokud jste používali starší verzi Jaxeru, přečtěte si návod k migraci na novou verzi.

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Nejvíce hlasů

Pamatujete na počítadlo návštěv? Malá archeologie čísla, které web ukazoval sám o sobě

Tento web navštívilo 1 247 lidí.“ Blikající číslice ve stylu tachometru, logo TOPlistu pod patičkou, návštěvní kniha o dvě řádky níž. Devadesátá léta a začátek nultých nechávaly návštěvnost viset přímo na stránce – veřejně, pro každého. Dnes je stejné číslo schované v administraci, pod přihlášením a za souhlasem s cookies. Co se vlastně stalo mezi tím?

Když web tvořilo jen HTML: návrat na začátek internetu

Přesně před pětatřiceti lety, 6. srpna 1991, oznámil Tim Berners-Lee v diskusní skupině alt.hypertext, že existuje něco jako World Wide Web. Tehdejší web neměl obrázky, styly ani skripty. Měl necelé dvě desítky značek a jediný úkol: propojit dokumenty. Co všechno jsme od té doby přidali, co se nám po cestě ztratilo a proč se dnes čím dál větší část oboru vrací k tomu, že samotné HTML umí překvapivě mnoho?