UA profiler: Jak rychle načítají prohlížeče webové stránky?

Poslední dobou se pravidelně setkáváme s výsledky testů měřících výkon JavaScriptu v prohlížečích. To je ovšem jen jeden faktor podílející se na rychlosti načítání stránek v prohlížečích. Mezi další neméně významné faktory patří počet paralelních připojení, správná práce s cache, podpora gzip, data URL nebo schopnost paralelně zpracovávat JavaScript a zároveň pokračovat ve zpracovávání stránky (to je novinka, kterou zatím podporuje pouze IE8 a poslední verze WebKitu).

Steve Souders vytvořil nástroj UA Profiler, který nabízí porovnání jednotlivých prohlížečů. Celý test si navíc můžete spustit sami ve vašem prohlížeči. Plných jedenáct bodů v testu zatím nedostal žádný prohlížeč. Nejlepší výsledek (devět bodů z jedenácti) mají noční verze Firefoxu. Autor testu Steve Souders se profilováním načítání webových stránek delší dobu zabývá, je autorem knihy na toto téma a podílel se na nástroji YSlow.

(Zdroj: John Resig)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 11

Přehled komentářů

shinigami RE: UA profiler: Jak rychle načítají prohlížeče webové stránky?
Anonym RE: UA profiler: Jak rychle načítají prohlížeče webové stránky?
Ilfirin Opera
n00b Re: Opera
fireFox 10/11
hawran.diskuse Co si mam predstavit pod terminem
Martin Hassman Re: Co si mam predstavit pod terminem
hawran.diskuse Re: Co si mam predstavit pod terminem
Vrtak-CZ SeaMonkey 2.0
n00b Re: SeaMonkey 2.0
Anonym Rýchlosť načítania je nepodstatná
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=268