Tři čtvrtiny firem se setkaly s počítačovým útokem

Společnost Symantec zveřejnila výsledky své studie 2010 State of Enterprise Security, ze které mimo jiné vyplývá, že 42 % organizací považuje zabezpečení za svůj hlavní problém. V uplynulých 12 měsících se totiž 75 % organizací setkalo s počítačovými útoky a třetina podniků tyto útoky hodnotila jako poměrně nebo vysoce úspěšné. Organizace navíc uvedly, že počet útoků se za uplynulý rok zvýšil a v průměru stály tyto útoky velké podniky 2 mil. USD ročně.

Zabezpečení podniků se dále podle respondentů stává stále obtížnější, a to nejen kvůli nedostatečnému počtu příslušných zaměstnanců, ale také kvůli novým iniciativám, které podniky zahajují. Mezi ně patří například infrastruktura jako služba, platforma jako služba, virtualizace serverů, virtualizace koncových bodů a software jako služba.

Zdroj: TZ Symantec

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://zdrojak.cz/?p=993