Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » #posobota 30.9. na téma concurrency

#posobota 30.9. na téma concurrency

Zprávičky PHP

Po dlouhé pauze opět vyrážíme do Českých Budějovic, a bude to velké. Jako řečníci se představí David Grudl, Srigi, Jirka Pudil, Ondřej Záruba a Jan Svěrák. Ano, počítáte správně: meetup bude mít 6 přednášek, kratší i delší. Nakoukneme do tajů AI, necháme zmizet všechna hesla, zprovozníme si vlastní CI runner bez K8s magie a v neposlední řadě se podíváme na nativní HTML formulářové prvky v roce 2023.

Program:

  • Jan Svěrák: Smutný život nativních formulářových prvků
  • Jiří Pudil: Budoucnost je bez hesel
  • Srigi: Jak provozovat AI nástroje lokálně a offline
  • Ondřej Záruba: GitHub Actions
  • David Grudl: AI a jazykové modely: hype nebo revoluce?
  • Michal Haták: Websockety a Serverless

Vstup na akci je zdarma, registrace na meetup.com

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted

TypeScript 7 v Go: rychlejší buildy, chybějící API

Betaverze TypeScriptu 7.0 ukazuje víc než rychlejší tsc. Microsoft převádí kompilátor a jazykovou službu z původní kódové základny psané v TypeScriptu a běžící jako JavaScript do Go, přidává paralelní typovou kontrolu a připravuje novou editorovou část postavenou na LSP. Pro část nástrojů ale nepůjde o prostou výměnu binárky: TypeScript 7 zatím nemá stabilní náhradu dnešního Compiler API.

Prolog nezmizel. Jen dnes žije v jiných nástrojích

Prolog nezmizel. Jeho hlavní myšlenku dnes potkáváme v nástrojích, které se Prologu na první pohled nepodobají: v CodeQL pro analýzu kódu, v Rego pro policy-as-code, v Z3 pro práci s omezeními a v Leanu pro formální důkazy. Každý řeší jiný problém, ale všechny připomínají totéž: někdy je lepší popsat vztahy, pravidla, omezení nebo tvrzení než vrstvit další if.